reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel Avengers

Avengers ekibinin yeni üyesi Captain Marvel niye yaşlanmıyor?

Avengers 4 öncesinde seyredeceğimiz Captain Marvel paylaşılan fragmanlarıyla kafalarda soru işareti yaratıyor. Bunlardan biri de Carol Danvers‘ın neden yaşlanmadığıyla ilgili diyebiliriz.

Bildiğiniz gibi Marvel stüdyoları ufak ufak kadın kahramanlara ağırlık vermeye başlıyor. Bu ilginin ilk halkası olarak da çizgi romanlardaki güçlü karakterlerden biri, Captain Marvel beyaz perdeye taşınıyor. Brie Larson’ın hayat verdiği bu karakter Avengers 4’ün gölgesinde kalsa da, paylaşılan fragmanlar kafalarda soru işareti yaratıyor. İkinci tanıtımla birlikte bu sorulara bir yenisi daha eklendi: Carol Danvers niye yaşlanmıyor?

Aslına bakarsanız bu sorunun yanıt Captain Marvel için paylaşılan ikinci fragmanda gizli. Carol Danvers geçmişini ve kim olduğunu sorgularken üst ses ona bir şeyler anlatıyor. Şu sözleri sarf ediyor: “Aslında hayatın neredeyse biteceği günde başladı. Seni hafızanı kaybetmiş halde bulduk. Bizden birine dönüştürdük. Böylece daha uzun yaşayacak ve daha güçlü olacaksın. Üstün hale geleceksin. Yani sen yeniden doğdun!” Bu sözlerden anlıyoruz ki Carol Danvers sadece yeni güçler kazanmakla kalmadı, aynı zamanda ömrü uzadı. Bu da büyük ihtimalle onun yaşlanma sürecini yavaşlatıyor. Bu yüzden 1990larda ve Avengers 4‘te gördüğümüz Captain Marvel birebir aynı olacak. Aradan geçen yıllar onu etkilemeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yönetmenliğini Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisinin üstlendiği Captain Marvel filmi 8 Mart 2019‘da vizyona girecek. Paylaşılan son fragmanı hemen aşağıda bulup seyredebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Captain Marvel’ın 2. fragmanı