reklamı kapat

POPÜLER

2019 Mercedes-AMG A35

En ucuz AMG’ye yakından bakın; 2019 Mercedes-AMG A35 [Galeri]

Düzenlenen özel etkinlikle birlikte detaylı fotoğraflarıyla karşımıza çıkan 2019 Mercedes-AMG A35, üst paketleri aratmayacak nitelik barındırıyor.

Mercedes’in yeni jenerasyon A-Serisi ile birlikte ürün gamına dahil ettiği AMG A35, performans çıtasının giriş seviyesi niteliğini taşıyor. Eylül ayında ilk kez karşımıza çıkartılan otomobili için dünyanın farklı yerlerinden basın mensuplarının katıldığı özel bir etkinlik düzenleyen marka, eksik kalan detayların tamamını da paylaşmayı ihmal etmedi.A45’in altında konumlanan ve en ulaşılabilir AMG olarak da nitelendirebileceğimiz model, buna rağmen gayet tatminkar performans değelerine sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Kaputunun altında. 2.0 litrelik turbo dört silindir makineyle gelen 2019 Mercedes AMG A35, 306 PS güç ve 400 Nm tork değerleriyle kullanıcılarına hizmet edecek.

Öne çıkanlar

Yukarıda gördüğümüz iddialı rakamlarını asfalt üzerindeki başarılı performans verileriyle tamamlayan AMG A35, 0’dan 100’e hızlanmasını 4,7 saniyede tamamlayabiliyor. Maksimumda 250 km/s hıza çıkabilecek olan otomobilde 7 ileri çift kavrama şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sisteminin standart olarak sunuluyor olması da bizce kesinlikle altı çizilmesi gereken noktaların başında geliyor. Sürüş dinamiklerinde fark yaratabilmesi adına da silahlarla donatılan otomobilde; adaptif süspansiyon sistemi, elektron-mekanik direksiyon ve performans odaklı frenlerin güzel bir birlikteliği söz konusu. Sürüş karakterine doğrudan etki edecek sürüş modları kısmındaysa; Kaygan, Sport ve Sport+ gibi parçalar ön plana çıkmakta. A35’i pist odaklı deneyimlemek isteyenler için de, zamanlama değerlerini kayıt altında tutan AMG Track Pace’in de araca dahil edilebileceğini de belirtmeden geçmeyelim. Yurt dışında yaklaşık 45.000 dolarlık fiyat etiketine sahip olan AMG A35’in Türkiye’ye olacak yansımasını hep birlikte göreceğiz.

Video