reklamı kapat

POPÜLER

Merakla beklenen Mercedes-AMG A45, drift moduyla heyecanı artırıyor [Video]

Önümüzdeki yılın ateşli hatcback liderlerinden olacak Mercedes-AMG A45, sürüş dinamiklerinin ipuçlarıyla beklentileri artırmaya başladı.

Kısa sürede bekleninin üzerinde bir üne kavuşan yeni jenerasyon Mercedes A-Serisi, bunu en üst seviye versiyonu oyuna dahil olmadan gerçekleştirmeyi başardı. Geçtiğimiz ay içerisinde AMG ailesine giriş seviyesi üzerinden dahil olan A35 ile karşımıza çıkan ateşli versiyonların zirve noktası içinse geri sayıma devam ediyoruz. Bu bağlamda önümüzdeki yılın ilk çeyreği içerisinde tanıtılmasını beklediğimiz A45’ten detaylar paylaşmaya devam eden Mercedes, aracın sahip olduğu sürüş yeteneklerini ön plana çıkartmayı tercih ediyor. Beraberinde drift modunu getirecek olan Mercedes-AMG A45, yeteneklerini gösterdiği ilk videoda ilgi çekme konusunda hiç zorlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan rakamlar

A45’in performans rakamları konusunda şimdilik süreci saklı tutmayı tercih eden Mercedes, önemli bir beklentiyle karşı karşıya. Geçtiğimiz süreçten günümüze kadar uzanan noktada, 2.0 litrelik dört silindirli turbo motorun 400 beygir civarında bir güçle karşımıza çıkacağına dair bir düşüncenin olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Kendi altında konumlanan AMG A35’in 0’dan 100’e hızlanmasını 4,7 saniyede tamamlayabiliyor olması ve maksimumda 250 km/s hıza çıkabilmesi, A45’in geride bırakacağı net rakamlar konusunda da bize net bir bilgi veriyor. Önümüzdeki günlerde daha resmi rakamlarla karşımıza çıkacak olan modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.