reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes-AMG A45

Performans zirvesini 518 beygire çıkartan Mercedes-AMG A45 modifikasyonu

Almanya merkezli geliştirme şirketi Poseidon tarafından hayata geçirilen proje, Mercedes-AMG A45 için fabrika çıkış limitleri ciddi oranda ileriye taşıyor.

Ekim 2019’da Türkiye pazarına da giriş yapan ailesinin performans bazındaki zirve seçeneği Mercedes-AMG A45, bir önceki nesle göre önemli geliştirmeleri beraberinde getirdi. Drift modu başta olmak üzere sürüş dinamiklerinde bambaşka bir noktaya tışanan otomobil için yeni limitleri test etme vakti geldi. Daha önce de pek çok farklı projesine yer veriğimiz tuning şirketi Posaidon, A45’i yeni seviyelere taşıyan bir yükseltme paketinin tanıtımını gerçekleştirdi. RS 525 olarak adlandırılan ve A 45 S’i içerisine alan paketle birlikte 518 beygir güç 600 Nm tork gibi değerler karşımıza çıkıyor. Bunlar, aracın 416 beygir güç be 500 Nm tork olarak standart rakamlarının ciddi oranda üzerinde.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes-AMG A45 için iki paket tercih edilebiliyor

Kaputunun altında 2.0 litrelik dört silindirli bir motorla gelen A45 ailesini garajına alan Posaidon, bu üniteyi yazılımsalın yanında verimliliği yükseltilmiş bir turboşarj ile bu noktaya getiriyor. AMG Speedshift şanzımanı için de kontrol optimizasyon çalışmaları yapan ekip, bu sayede otomobilin 0’dan 100’e hızlanmasını 3,4 saniyede tamamlanmasına olanak tanıyor. Maksimum sürat noktasında ise bu değer 324 km/s olarak karşımıza çıkıyor. Bu kadar güce ihtiyaç duymayanlar için Posaidon, 465 beygir ve 560 Nm tork içeren başka bir yükseltme paketi de sunuyor.

İlgili video