reklamı kapat

POPÜLER

AMD Radeon Samsung

AMD Radeon GPU’lu Samsung işlemci için heyecanlandıran bilgiler

Samsung ile işlemci devi AMD ortaklığından çıkacak AMD Radeon temelli ilk Samsung işlemci için heyecanlandıran bilgiler geliyor.

2019 ortasında kurulan ortaklık çerçevesinde AMD Radeon temelli ilk Samsung Exynos işlemci 2021 itibariyle hayatımıza girecek denilmişti. Uzun zamandır bilginin gelmediği bu konu, söylendiği kadarıyla aktif olarak masada yer alıyor. Yani iki dev isim bahsedilen 2021 çıkışını gerçekleştirmek adına ciddi çalışmalar yapıyor. 5 nm üretim sürecinden çıkacak olası adıyla Exynos 1000 içerisinde yer alacak denilen bu AMD GPU, söylendiği kadarıyla gücüyle şu an mevcut çözümlerin hepsini geride bırakıyor. Bazı sızıntılardan gelen bu performans verisi elbette heyecan veriyor. Özetle GPU ve bağlı olarak oyun performansı konusunda çok güçlü olacak gibi duran Exynos 1000 (Farklı bir isim olabilir), ilk olarak Galaxy S21 / Galaxy S30 ailesinde kullanılacak gibi görünüyor. Biliyorsunuz yeni Galaxy S ailesi 2021 başında geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ile AMD Radeon ortaklığı merak uyandırıyor

Bu ortaklık herkesin söylediği üzere Samsung’dan çok AMD için önemli görünüyor. Firmanın bu sayede mobil pazarda ciddi şekilde ses getirme ve alana Radeon ismini sağlam şekilde kazıma potansiyeli bulunuyor. Son dönemde işlemci ve ekran kartı pazarında ciddi şekilde öne çıkan dev isim, fiyat-performans konusunda dikkat çekmeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı telefon arayüzü MIUI 12