reklamı kapat

POPÜLER

AMD Radeon Samsung

Radeon GPU’lu Samsung Exynos 1000 performansıyla nefes kesecek

Samsung‘la işlemci devi AMD ortaklığından çıkacak Radeon temelli Samsung Exynos 1000 işlemci detaylanıyor. İşte yeni ortaya çıkanlar;

Daha önce aktardığımız üzere 2019 ortasında kurulan ortaklık çerçevesinde AMD Radeon temelli ilk Samsung Exynos işlemci 2021 itibariyle hayatımıza girecek. Geçtiğimiz günlerde 2021 çıkışını gerçekleştirmek adına ciddi çalışmalar yapılıyor denilen işlemci, biliyorsunuz 5 nm üretim sürecinden çıkacak ve yeni bilgilerin de hemen netleştirdiği üzere Samsung Exynos 1000 ismini taşıyacak. Söylendiği kadarıyla gücüyle şu an mevcut çözümlerin hepsini geride bırakan sürüm, geliştirme aşamasında RDNA-Exynos adıyla anılıyor. Aşağıdaki tablo gerçekse Snapdragon 865‘te yer alan Adreno 650 GPU‘dan çok ama çok daha yüksek performans verecek bu özel işlemci, gerçekten büyük merak uyandırıyor. CPU özelinde değil ama GPU yani oyun performansı konusunda çok güçlü olacak gibi duran Exynos 1000, ilk olarak 2021 başında gelecek Galaxy S21 ailesinde kullanılacak gibi görünüyor.

Samsung Exynos 1000

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ile AMD Radeon ortaklığının meyvesi Samsung Exynos 1000, tüm eleştirileri ortadan kaldırabilir

Biliyorsunuz firmanın mevcut en güçlü işlemcisi Exynos 990, Snapdragon 865 karşısında düşük performans veriyor olmasıyla çok eleştiriliyor. Birçok kullanıcı firmanın her modelini Snapdragon ile satışa sunması gerektiğini aktarıyor. Ancak firma bu konudaki fikirleri Exynos 1000 ile değiştirecek izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni akıllı telefon arayüzü MIUI 12