reklamı kapat

POPÜLER

AMD Samsung Radeon

Gelecek telefonlar için heyecanlandıran Samsung ve AMD ortaklığı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce AMD ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı. Bu ortaklığın arkasında gelecek mobil işlemciler ve Radeon grafik birimleri yer alıyor.

Samsung’un yeni nesil Exynos serisi işlemcileri oldukça ses getirecek gibi görünüyor. AMD ile ortaklık kuran firma, gelecek mobil işlemcilerinde gelişmiş Radeon grafik birimleri kullanacak. Görüntü performansı konusunda dünyanın en iyileri arasında yer alan Radeon grafik birimleri, Exynos işlemciler içerisinde mobil grafikler açısından büyük bir devrim yaratabilir deniyor. Stratejik partnerliklerini ultra düşük enerji kullanan yüksek performanslı grafik teknolojileri üzerine kurduklarını açıklayan Samsung ve AMD, başlıkta da dediğimiz gibi gelecek için heyecan veren bir adım atıyor. Bu ortaklık Samsung’dan çok AMD için önemli görünüyor. Firma bu sayede mobil pazarda ciddi şekilde ses getirebilecek bir sürecin kapılarını aralıyor. Artık akıllı telefon tarafında inanılmaz büyük bir oyun pazarı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung ile AMD ortaklığı gerçekten önemli

Akıllı telefonların işlemci gücü ve performansı sürekli olarak artıyor. Ancak bu iki devin ortaklığı, pazarda ciddi bir atılım yapabilecek bir potansiyel oluşturuyor. Şimdilik çok fazla detayın olmadığı süreç, mobil dünyanın geleceği için yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un ilginç yapay zeka teknolojisi