reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Duster

Dacia Duster ve ailenin diğer üyelerine LPG tabanlı yeni versiyon; “Eco-G”

ECO-G adıyla ürün gamına dahil edilen ve Dacia Duster olmak üzere diğer isimlere de sunulan LPG’li seçenekler, dikkat çeken avantaja sahip.

Dacia,çevreci ve ekonomik enerji kaynağı LPG’nin avantajlarını sunan yeni versiyonları ile ürün gamını genişletiyor. Markanın Eco-G olarak adlandırdığı bu seriyi Sandero, Logan MCV, Duster ve Lodgy binek modelleri ile satışa sunuyor. LPG versiyonları hakkında verilen detaylara baktığımızda benzinli versiyonlara göre ortalama yüzde 25 – 30 daha düşük toplam kullanım maliyeti sağladığını görebiliyoruz. LPG’li versiyonları ile Logan MCV 88.900 TL, Sandero 91.900 TL, Lodgy 101.900 TL, Duster ise 108.900 TL‘den başlayan fiyatlarla Türkiye’de müşterilerin beğenisine sunuluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Duster ve diğer modellerin hangi paketinde geliyor?

Dacia, ECO-G serisini Sandero’da Stepway versiyonu, Logan MCV ve Lodgy’de Ambiance versiyonu, Duster’da ise Comfort ve Prestige versiyonu ile Türkiye’de müşterilerinin beğenisine sunuyor. Benzin ve dizel versiyonlara göre daha ekonomik ve çevreci olma özelliği ile öne çıktığı söylenen serinin daha uzun motor ömrü sağladığı da detaylar arasında. Orijinal fabrika üretimli olarak teknik modifikasyonlar ile geliştirilen ECO-G versiyonlarında LPG markası olaraksa LandiRenzo‘nun kullanıldığını görüyoruz.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, “Son 10 yıldır LPG’ye sürekli artan talebe cevap vermek üzere, pazarın dinamiklerine paralel olarak üretilen Dacia ECO-G versiyonlarını, Türkiye’de de müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Türkiye, LPG’li araç parkı büyüklüğü bakımından dünyanın en büyük ülkesi olup otogaz tüketiminde ise Avrupa lideri ve Dünya ikincisi konumunda yer alıyor. Türkiye binek otomobil parkındaki LPG’li araç payı bugün yüzde 38 oranında. ECO-G versiyonlarının, Dacia markasının pazardaki konumunu daha da güçlendireceğini düşünüyoruz. OYAK Grubu’nun müşteri odaklı yaklaşımı çerçevesinde Dacia’nın bu yeni serisinin, toplam kullanım maliyeti düşük araç çözümü arayan müşterilerimizin taleplerine en iyi şekilde cevap vereceğinden hiç şüphemiz yok.” ifadelerine yer verdi.

İlgili video

Dacia Duster