reklamı kapat

POPÜLER

Renault ve Dacia,

Fabrikadan LPG’li Dacia ECO-G serisi Türkiye sınırlarını aştı!

Son yılların popüler otomobil üreticisi Dacia, fabrikadan LPG’li olarak çıkan ECO-G serisini Avrupa sınırlarına yayıyor. Detaylar haberimizde.

Avrupa ülkelerinde de ülkemizde olduğu gibi yakıt tasarrufu sağlayan araçlar ön plana çıkmaya devam ediyor. Dizel araçların çevreyi daha fazla kirletmesinden dolayı Avrupa’da çok tutulmaması, sürücüleri elektrikli veya LPG’li araçlara itiyor. Elektrikli araçlara göre daha ucuz bir alternatif olan LPG’li araçları fabrikasyon olarak üreten Dacia, İngiltere’de de ECO-G serisini satışa sundu. Sandero, Sandero Stepway, Logan MCV, Logan MCV Stepway ve Duster modelleri için geçerli olacak ECO-G girişiminin bedeli ise sadece 400 sterlin. Yaklaşık 1400 otogoaz dolum istasyonu olan İngiltere’de Dacia’nın yeni alternatifinin oldukça talep görmesi bekleniyor. ECO-G serisi ülkemizde de oldukça popüler bir alternatif.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia ECO-G serisi nedir?

ECO-G serisi, markanın fabrikasyon olarak araçlarına LPG uyguladığı bir sistemdir. Konu ile alakalı Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş’da bir dizi açıklama yapmıştıÇağdaş “Son 10 yıldır LPG’ye sürekli artan talebe cevap vermek üzere, pazarın dinamiklerine paralel olarak üretilen Dacia ECO-G versiyonlarını, Türkiye’de de müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz. Türkiye, LPG’li araç parkı büyüklüğü bakımından dünyanın en büyük ülkesi olup otogaz tüketiminde ise Avrupa lideri ve Dünya ikincisi konumunda yer alıyor.

Türkiye binek otomobil parkındaki LPG’li araç payı bugün yüzde 38 oranında. ECO-G versiyonlarının, Dacia markasının pazardaki konumunu daha da güçlendireceğini düşünüyoruz. OYAK Grubu’nun müşteri odaklı yaklaşımı çerçevesinde Dacia’nın bu yeni serisinin, toplam kullanım maliyeti düşük araç çözümü arayan müşterilerimizin taleplerine en iyi şekilde cevap vereceğinden hiç şüphemiz yok.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Dacia Duster ve Hyundai Kona’nın çarpışma testi sonuçları açıklandı

https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/o0RhswUvtul.html