reklamı kapat

POPÜLER

Intel Core i9-10900K
Intel Core i9-10900K

Dünya’nın en hızlı masaüstü oyun işlemcisi: Intel Core i9-10900K

 - Güncelleme: 30 Nisan 2020 16:45

İşlemci devi Intel kısa süre bir sürpriz yaptı ve Dünya’nın en hızlı masaüstü oyun işlemcisi olarak aktarılan Core i9-10900K ile karşımıza çıktı.

İşlemci pazarının AMD karşısında liderliği bırakmayan ismi Intel, yeni masaüstü işlemcisi ile oyun tutkunlarının nefesini kesmeye hazırlanıyor. Resmi olarak lanse edilen 10. Nesil Intel Core i9-10900K, Dünya’nın en hızlısı olarak büyük ses getirmiş durumda. Firma yeni işlemcisi için yayımladığı resmi açıklamasına direkt olarak “hız kraldır” diyerek başlıyor. Yeni “kilitsiz” işlemci maksimum 5.3GHz’e kadar hız, 10 çekirdek, 20 iş parçacığı ve DDR4-2933 bellek hızıyla nefes kesiyor. Çok ama çok dikkat çeken i9-10900K, en üstün oyun deneyimini mümkün kılıyor ve frekans uyumlamada daha fazla kontrole, çoklu görevlerin daha hızlı yerine getirilmesine ve oyunların daha sorunsuz ve kesintisiz oynanmasına olanak tanıyor. Firma ayrıca “yeni Intel Turbo Boost Max Technology 3.0 ile daha az iş parçacıklı uygulamalar üzerinde otomatik performans artışı sağlandığını, her çekirdek için hiper iş parçacığı kontrolü de deneyimli hız aşırtmacılara her bir çekirdek için devreye sokulacak ya da devreden çıkarılacak iş parçacığına karar verme olanağı sunuyor” diyor. Bu işlemcinin 488 dolarlık bir yurt dışı fiyatı bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünya’nın en hızlı masaüstü oyun işlemcisi Intel Core i9-10900K, çıtayı gerçekten çok yükseltiyor

Intel’in Masaüstü Ürün Grubu Genel Müdürü Brandt Guttridge, Comet Lake-S serisi yeni Core i9, i7, i5, ve i3’ün yer aldığı yeni işlemcilerle ilgili olarak, “Intel frekans sınırını sürekli olarak zorlayarak ve uyarlanabililir platform özelliklerinde yenilikler yaparak güçlü oyun deneyiminin geleceğini şekillendirmeye büyük önem veriyor. Masaüstü bilgisayarlar için tasarlanmış olan 10. Nesil Intel Core S Serisi işlemciler, ileri teknolojili performans, güvenilir bağlanırlık özelliği ve sarmal eğlence için gelişmiş gerçek zamanlı veri akışı sunarak oyun içerikleri yaratıcıları ve oyun tutkunlarına olan bağlılığımızı pekiştiriyor.” açıklamasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

DJI’ın yeni drone modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER