reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12

Şimdiye kadarki en net iPhone 12 tasarımı gün ışığına çıktı

Teknoloji dünyasının merakla beklediği iPhone 12 ailesinin şimdiye kadarki en net görselleri ortaya çıktı. Phonearena tarafından hazırlanan konsept çalışmada iPhone 12’nin tasarımı karşımıza çıkıyor.

Ekran çerçevelerine bakıldığında iPhone 4 ile benzerlik gösteren iPhone 12 konseptinde daha ince çentik kullanıyor. Daha ince ekran çentiği sayesinde telefonun çerçevesiz ekran deneyimine daha fazla yaklaştığı görülüyor. Apple’ın büyük bir ihtimalle önümüzdeki yıl satışa sunacağı modelde tamamen çerçevesiz ekran deneyimi sunacağını şimdiden söylemek mümkün. Paylaşılan görsellere bakıldığında telefonun etkileyici bir tasarım çizgisi sunduğu görülüyor. Daha ince ekran çentiğine sahip olacağı belirtilen telefonların 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç OLED ekranlar kullanılacağı dile getiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 tasarımı ve kamera performansıyla dikkat çekecek

60 Hz ekran tercihinde bulunan Apple’ın yeni modellerde 120 Hz ekran tercihi yapacağı söyleniyor. 5,4 inçlik modelin arkasında iki adet kamera yer alıyor. Bu kameraların ultra geniş ve geniş açı kamera olacağını belirtelim. 6,1 inç modelde de aynı kamera kurulumunun olacağını belirtelim. Pro ailesinde standart, ultra geniş aşı ve telefoto kameralar haricinde LIDAR teknolojisinin de yer alması bekleniyor. LIDAR teknolojisi sayesinde iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en yeni modeli ile tanışın

İLGİLİ HABERLER