reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12

Dört kameralı ve 120 Hz ekranlı iPhone 12 konsepti ortaya çıktı [Video]

Bu yılın eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 12 modelinin yeni konsept çalışması ortaya çıktı. Enoylity Technology isimli YouTube kanalı tarafından hazırlanan konsept çalışma iPhone 11 Pro’dan izler taşıyor.

Telefonun ön tasarımına bakıldığında çentikli tasarımın devam ettiği görülüyor. Apple’a yakın kaynaklar bu yılki iPhone modelinde daha ince çentikli tasarımın kullanılacağını söylediğini hatırlatmakta yarar var. 6,7 inç ekranı bünyesinde barındıran konsept çalışmada 120 Hz ekran yer alıyor. 120 Hz ekran sayesinde telefonun daha akıcı bir ekran deneyimi sunması bekleniyor. Dolby Atmos imzalı hoparlörlerin tercih edildiği telefonda A14 Bionic işlemcisi bulunuyor. Pil kapasitesi 4.500 mAh olan iPhone 12 modelinde dörtlü kamera sistemi karşımıza çıkıyor. Dörtlü kamera sistemi sayesinde telefonun çok daha gelişmiş bir kamera deneyimi sunması bekleniyor. 12 watt hızlı kablosuz şarj teknolojisine destek veren telefon saniyede 60 kare 8K video kaydedebiliyor. ,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 LIDAR teknolojisiyle geliyor

iPhone 12’de iPad Pro’da olduğu gibi LIDAR teknolojisinin olacağı iddia ediliyor. Lightfield Detection and Ranging olarak adlandırılan LIDAR teknolojisi, etraftaki nesnelerin mesafesini 5 metreye kadar ölçebiliyor. Bu teknoloji hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda çalışabiliyor. LIDAR teknolojisinin artırılmış gerçeklik uygulamaları için tasarlanan bir özellik olduğunu belirtmekte yarar var.  Telefonun çıkış tarihinin koronavirüs sebebiyle ertelenebileceği konuşuluyor.  Telefonun çıkış tarihi hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İlgili video