reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12
iPhone 12

Tasarım detaylarını tümüyle gözler önüne seren iPhone 12 konsepti [Video]

Teknoloji dünyasının merakla beklediği iPhone 12 için geri sayım başladı. Çoğu detayı internete sızan telefonun yeni bir konsept çalışması ortaya çıktı.

TT Technology isimli YouTube kanalı, iPhone 12’ye ait olduğu söylenen bir tasarım videosunu paylaştı. Daha önce ortaya atılan iddialar neticesinde tasarlanan model ilk bakışta ince çentiğiyle dikkat çekiyor. Apple’ın bu yıl da çentikten vazgeçmeyeceği ve yeni modelde daha ince çentik kullanacağı söyleniyor. iPhone 4 benzeri bir tasarım çizgisi sunacağı belirtilen telefonun metal bir çerçeveyle gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5G bağlantı teknolojisine de sahip olmasını beklediğimiz yeni iPhone 12 modellerinin 4G’ye kıyasla daha hızlı internet deneyimi sunması bekleniyor. iPad Pro‘larda hayatımıza giren 120 Hz ProMotion ekran teknolojisinin yeni modellerde görmeyi umuyoruz. LiDAR kamera teknolojisi de  Pro modellerinde gelmesi beklenen diğer detaylar arasında.LiDAR, ışığın bir nesneye ulaşma ve o nesneden yansıma süresini ölçerek aradaki mesafenin belirlenmesini sağlıyor. Bu gelişmiş teknoloji, bir sonraki Mars görevi için NASA tarafından da kullanılıyor.

Apple, iPhone 12 ailesinden önce iOS 14’ü tanıtacak

Daha gelişmiş kameralara da sahip olacağı söylenen telefonun gücünü A14 işlemcisinden alması bekleniyor. Bu işlemci sayesinde telefonun daha güçlü bir performans vadedeceği dile getiriliyor. Yeni iPhone ailesiyle ilgili tüm detaylar eylül ayında gerçekleşecek etkinlikte gün ışığına çıkacak. Apple  iPhone 12 etkinliğinden önce bu ay da bir etkinlik düzenleyecek. Şirket bu etkinlikte iOS 14 işletim sisteminin tüm detaylarını paylaşacak.

İlgili video