reklamı kapat

POPÜLER

iş jeti limuzin
iş jeti limuzin
iş jeti limuzin

Karşınızda gerçek anlamda trafiğe çıkabilen iş jeti [Galeri]

Karşımıza zaman zaman gerçekten çok ilginç projeler ve araçlar çıkıyor. Bunların 2020’deki açık ara en ilginci ise trafiğe çıkabilen bu iş jeti oldu.

Birçok kişinin hayatını inanılmaz kolaylaştıran özel uçaklar yani iş jetleri, çok uzun zamandır hayatımızda yer alıyor. Şehirler arası hava ulaşımını önemli kişiler, iş adamları, siyasiler ve ultra zenginler için çok daha rahat hale getiren bu hava aracı, bu sefer çok farklı bir konuyla gündeme geldi. Karşımıza bu sefer uçması değil normal trafikte gitmesi için tasarlanan bir iş jeti çıktı. Bu gerçekten çok ilginç aracın arkasında ABD merkezli Exotic Coach firması yer alıyor. Tam 40 bin saatlik bir emeğin ve 2 yıl sürenin sonrasında hayat bulan bu araç, tam olarak Learjet imzalı bir iş jetinin limuzin hale getirilmiş hali. Bünyesinden jet motorları çıkarılan ve onun yerine çok ama çok güçlü ses sistemi yerleştirilen (Jet sesi çıkarabiliyor!) araç, yukarıda da söylediğimiz gibi trafiğe yasal olarak çıkabiliyor. Merkezinde GM’den gelen tam 8,1 litrelik bir V8 motor bulunan bu çok özel limuzin, söylendiği kadarıyla yürüyen aksam ile alakalı patenti alınan bazı parçalara dahi sahip. İş jetinin ana gövdesini bozmadan normal yolda yürür hale getirmeyi gerçekten çok iyi şekilde yerine getiren Exotic Coach, limuzin haline getirilen iş jetini dört adet 28 inç jantlara sahip teker üstüne kurmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hazırlanan bu limuzin formundaki iş jeti, açık artırma üstünden satılacak

İç kısmı kişiden kişiye değişecek olmasına rağmen dışı kadar etkileyici olmayan ve yukarıda da görebileceğiniz üzere özellikle kokpit kısmı çok ucuz / basit bir görüntü oluşturan araç, orta kısmında 42 inç bir televizyon barındırıyor ve geniş deri koltukları yanında dışı gibi içinde de çok yüksek güçlü ses sistemi taşıyor. LED aydınlatmalar ile adeta bir dans pisti gibi süslenen bu özel modelin henüz fiyatı konusunda bir bilgi yok. Ancak aracın çok ama çok pahalıya satılacağı açık şekilde görülüyor. Burada kaynaklar milyon dolarlık bir fiyattan bahsediyor. Bu arada bu özel aracın fiyatına fotoğraflarda gördüğünüz özel 2015 Chevy 2500 HD pickup modeli ile treylerin de dahil olduğu aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Tekerleri dahi katlanabilen bisiklet modeli