reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir bisiklet

Lastikleri dahi katlanan, tam boyutlu katlanabilir bisiklet [Video]

Günümüzde birçok katlanabilir bisiklet modeli yer alıyor. Bu modellerin hemen hepsi ufak lastiklere sahip. The Tuck Bike tam da bunu ortadan kaldırıyor.

Katlanabilir bisiklet modelleri özellikle büyük şehirlerde oldukça popüler durumda. Bu modeller ile metro gibi toplu taşımalara rahatlıkla binilebiliyor. Aynı zamanda bu bisikletleri otomobillerin bagajlarında taşımak da oldukça kolay. Ancak herkes ufak lastikli bisiklet kullanmayı sevmiyor. Bu kişilerden birisi de Alex Animashaun. Jaguar Land Rover’a hibrit otomobil üretme konusunda yardım eden ve Mobius Motors otomobil firmasında da görev yapmış bir isim olan Animashaun, The Tuck Bike ile tam boyutlu bisikleti gerçek anlamda katlanabilir hale getiriyor. Çünkü bu modelin gövdesi yanında jantları ve havasız lastikleri de katlanabiliyor. Bu sayede bisiklet tam boyutlu tasarımı katlanabilir hale getiriyor. Bu da gerçekten çok ilginç görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam boyutlu katlanabilir bisiklet The Tuck Bike  henüz prototip aşamasında

Evet henüz geliştime aşamasında olan bisiklet, söylendiği kadarıyla sadece 2 dakika içerisinde katlanıp açılabiliyor. Sağlamlığı konusunda özellikle jantları özelinde bazı soru işaretleri bulunan bisiklet, toplam 14 kg ağırlığıyla da dikkat çekmeyi biliyor. Bu model için şimdilik amaç bir Kickstarter projesi başlatarak destek aramak. Bisikletin satışa ise yaklaşık olarak 1.600 ile 2.500 dolara arasında çıkarılması bekleniyor. Bu da gerçekten elektrikli olmayan bir model için yüksek bir fiyat olarak karşımızda yer alıyor.