reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram için yolda olduğu bulunan yeni içerik özelliği

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, yeni bir özellikle daha gündemde. Bu özellik içerik güvenliği ile alakalı.

Geliştirici Jane Manchun Wong, Instagram için yeni özellikler bulmayı sürdürüyor. Bu sefer bulunan yeni özellik ise direkt olarak içerik akışı ile alakalı. Firma hassas içerikleri azaltan bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellik açıldığı zaman uygulama hassas fotoğrafları ve videoları “daha az” karşınıza çıkaracak açıklaması yapılıyor. Bu “hassas içerik” kavramının kapsama alanı henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak şirket belirli konularda, yüksek ihtimalle de çıplaklık veya fiziksel saldırı gibi içerikleri normalden daha yüksek oranda filtreleyecek gibi görünüyor. Bunun için de bir yapay zekadan yaralancak platform, bu özellikle bazı kişileri memnun edecektir deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için başka özellikler de geliyor

En son bulunan özelliklerden birisi keşif konusunda karşımıza çıkıyor. Bu özellik ya da daha doğrusu sayfa, kişilerin karşısına takip etmeye değer “büyük” hesapları çıkarıyor. ayrıca platform uzun süredir kendisini silen mesaj altyapısı üstünde çalışıyor. Yine geliştirici Jane Manchun Wong tarafından bulunan bu özellik, tam olarak attığınız mesajların “direkt mesaj” penceresinden çıktığınız an kendisini silinmesi şekilde görev yapıyor. Bu da kişisel güvenlik / gizlilik için çok güzel görünüyor ve merakla bekleniyor.

İlginiz Çekebilir

Apple’ın yeni iPad Pro modelleri tanışın