reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Hikayeler için çeviri özelliği kullanıma sunuldu

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, yine bir içerik özelliği ile gündemde yer alıyor. Bu sefer direkt olarak Hikayeler merkezde.

Daha önce test edilen bir özellik daha herkes için kullanıma çıkıyor. Popüler servis Instagram, artık Hikayeler üzerinde yer alan, Hikayeler’e eklenen yazıları otomatik olarak belirlenen dillere çevirebiliyor.

Bu sayede bir Hikaye üzerinde yer alan bilmediğiniz dildeki bir yazıyı istediğiniz dile saniyeler içerisinde çevirebiliyorsunuz. Çeviri altyapısı şimdilik 90’dan fazla dile destek veriyor ancak şimdilik bu dillerin hangisi olduğu net olarak açıklanmıyor.

Desteklenen dil sayısını ileride artıracaklarını aktaran Instagram, platformu evrensel hale getirmek adına ciddi emek harcıyor. Biliyorsunuz platformun diğer birçok yerinde otomatik çeviri sistemi 2016’dan bu yana aktif olarak sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için dün de güzel sayılacak bir yenilik geldi

Instagram dün itibarıyla kişilerin kendileri için hassas olabilecek içerikleri otomatik olarak gizlemesine imkan tanıyor. Hassas İçerik Kontrolü isimli özellik sayesinde hassas içeriklerin görülmesi için izin verilebilecek, bu içerikler az seviyede limitlenebilecek ya da kötü bulunan içerikler ciddi şekilde limitlenebilecek.

Bu özellik spesifik olarak 18 yaş altındaki çocuklara odaklanıyor ve bu kişilerin hassas içerikleri görmeyi tercih etmesi gibi bir durum da söz konusu bulunmuyor.

Bu özellik elbette sadece 18 yaş altına özel değil. Yetişkinler de platformdaki birçok hassas içeriği görmek istememe tercihine ve görüşüne sahipler. Özellik şimdilik iOS tarafında yer alıyor ve uygun hesaplarda “hesap” ayarları içerisinden ayarlanabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın