reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 Pro

iPhone 12 ailesinin satış fiyatları ortaya çıktı

Tüm dünya koronavirüs salgını olmasına rağmen teknoloji şirketleri yeni ürünlerini piyasaya sürmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. iPhone 12 için geri sayım başladı.

Bu yılın eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz iPhone 12 ailesinin satış fiyatları ortaya çıktı. Gelen son bilgilere göre 5,4 inçlik model, 700 dolardan, 6,1 inç ekranlı Max ise 800 dolardan kullanıcıların beğenisine sunulacak. 6,1 inçlik  Pro ve 6,7 inç Pro Max’in satış fiyatlarının sırasıyla 999 dolar ve 1.099 dolar olacağı ifade ediliyor. İyimser tahminlere göre yeni modeller tanıtıldıktan birkaç hafta sonra piyasadaki yerini alacak. En kötü senaryo ise yeni modellerin tanıtıldıktan birkaç ay sonra satışa sunulacağını söylüyor. Apple’ın talebi zamanında karşılayabilmesini sağlamak için de stoklar yaptığı dile getiriliyor. 5G desteğinin ise Pro modellerinde olabileceği diğer modellerde olmayacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi LIDAR teknolojisiyle fark yaratmaya hazırlanıyor

Şu andaki modellerde 60 Hz ekran tercihinde bulunan Apple’ın yeni modellerde 120 Hz ekran tercihi yapacağı söyleniyor. 5,4 inçlik modelin arkasında iki adet kamera yer alıyor. Bu kameraların ultra geniş ve geniş açı kamera olacağını belirtelim. 6,1 inç modelde de aynı kamera kurulumunun olacağını belirtelim.  Pro ailesinde standart, ultra geniş aşı ve telefoto kameralar haricinde LIDAR teknolojisinin de yer alması bekleniyor.

LIDAR teknolojisi sayesinde iPad Pro’lar ile ortamın derinlik haritasını çıkarılabiliyor, bu da çok gelişmiş bir artırılmış gerçeklik deneyimi getiriyor. A14 Bionic işlemcisiyle sınırları zorlayan bir performansla gelmesini beklediğimiz telefonları LOG ekibi olarak biz de merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin kamera teknolojisi uzaya çıktı

İLGİLİ HABERLER