reklamı kapat

POPÜLER

2020 Mercedes-AMG A45

Paylaşılan yeni fotoğraflarla 2020 Mercedes-AMG A45 ve 2020 Mercedes-AMG CLA45 [Galeri]

Paylaşılan yeni fotoğraflarıyla heyecanı nabızları iyice yükselten 2020 Mercedes-AMG A45 ve 2020 Mercedes-AMG CLA45, sınıfının en iddialılarından olacak.

Temmuz ayının ilk haftası içerisinde global tanıtımları gerçekleştirilen 2020 Mercedes-AMG A45 ve 2020 Mercedes-AMG CLA45, kompakt performans modelleri sınıfında mücadele edecek. standart versiyonların yeni jenerasyonları için gelinen sonra nokta olan modeller için yurt dışında özel bir etkinlik düzenleyen Mercedes, meraklılarına görsel şölen niteliği taşıyan yeni fotoğrafları da göndermeyi ihmal etmedi. Farklı renk seçenekleri ve kokpitten parçaların yer aldığı fotoğraflarla birlikte, modellerin öne çıkan nitelikleri üzerinde bir kez daha konuşma şansına erişiyoruz. Bahsettiğimiz otomobillerin, bu zamana kadar üretilmiş en güçlü dört silindirli motoru taşıyor olması da şüphesiz tekrar tekrar dile getirilebilecek parçaları arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Mercedes-AMG A45 ve 2020 Mercedes-AMG CLA45 hakkında öne çıkanlar

İlk gösterimleri Goodwood Hız Festivali kapsamında yapılan otomobillerin standart ve S olmak üzere iki pakette satışa sunulduğu ilk bilinmesi gerekenlerden. Bu otomobillerin her ikisinde de 2.0 litrelik turbo dört silindir makinenin kullanıldığını da özellikle belirtmekte fayda var. Giriş seviyesi olarak nitelendirebileceğimiz standart A45’e baktığımızda değerlerin 387 PS ve 480 Nm tork seviyelerinde olduğunu görüyoruz. S versiyonu ise 421 PS güç ve 500 Nm tork değerleriyle karşımızda oolacak. Standart olarak 4Matic+ dört tekerlekten çekiş sistemi ve 8 ileri çift kavrama AMG Speedshift şanzımanlarla gelen otomobillerin performans verileri de birbirlerine yakın. A45 modelinde 0’dan 100’e ortalamada 4 saniyede tırmanan araçlar, S paketinde ise bu değeri 3,9 saniyeye çekebiliyor. Erişilebilecek maksimum sürat değeriyse 270 km/s olarak elektronik olarak limitlendirilmiş durumda. Her iki pakette de Drift modunun sunuluyor olması da bizce güzel noktalar arasında. Yıl sonuna doğru satışlarıyla ilgili net bilgilerin paylaşılacağı otomobiller yurt dışında 50.000 dolara yaklaşan etiket fiyatına sahip olacağını da belirtmeyen geçmeyelim.

İlgili video