reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A90

Amiral gemisi donanımına sahip orta üst seviye model Samsung Galaxy A90 için önemli gelişme

2019 Galaxy A ailesinin en üstüne konumlandırılacak merak edilen cihaz Samsung Galaxy A90 için çıkış çok yakında gibi görünüyor.

Samsung Galaxy A90, biliyorsunuz iki farklı “normal” versiyon halinde yolda bulunuyor. Teknik olarak orta üst seviyede büyük ses getirecek telefon, Galaxy A80’in üstüne çok sağlam bir seçenek olarak yolda bulunuyor. Galaxy A90’ın daha önce duyduğumuz kadarıyla bir 5G destekli versiyonu da geliyor. İşte bu versiyon, kısa süre öne Wi-Fi Alliance içerisinde göründü. Bu açıdan çıkışının çok ama çok yakında olduğu tahmin edilen telefon, amiral gemisi akıllı telefonlar pahalı gelen ancak üst seviye bir model isteyenleri oldukça meraklandırıyor. Tasarımsal olarak arkasında Galaxy A80 gibi dönen değil dikey konumlandırılmış üçlü kamera bulunan telefon, ekrana entegre parmak izi sensörünü benimsiyor. Çerçevelerinin çok ince olacağı söylenen telefon, gövdeden çıkan tek bir motorlu ön kamera ile gelecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A90 versiyonları için teknik detaylar ise şöyle

Hatırlamak adına SM-A908 kod adlı model 6,7 inç ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Bu cihazın arkasında 48 megapiksel + 8 megapiksel + 5 megapiksel üçlü kamera yer alıyor. SM-A905 kod adlı versiyon ise 6,7 inç ekran üzerine kuruluyor ve gücünü yine Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Arkasında 48 megapiksel + 12 megapiksel + 5 megapiksel üçlü kamera kurulum taşıyan cihazın, parmak izi sensörü ekranına entegre ediliyor. Ortak olarak 4.500 mAh kapasitesinde 45W hızlı şarj destekli pille gelecek telefonların, en az 6 GB RAM taşıyacağı da gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satışa çıkan dönen kameralı Galaxy A80 modeli