reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A90
Samsung Galaxy A90
Samsung Galaxy A90

Samsung Galaxy A90 tasarımını gözler önüne seren paylaşım

11 Temmuz 2019

2019 Galaxy A ailesinin en üstüne konumlandırılacak merak edilen cihaz Samsung Galaxy A90 için tasarıma yönelik yeni bir sızıntı yapıldı.

Samsung Galaxy A90, iki farklı versiyon halinde yolda bulunuyor. Orta üst seviyede büyük ses getirecek telefon, ilk defa tasarımsal bir sızıntı ile gündeme geldi. Bir kılıftan hazırlanan aşağıdaki tasarıma göre telefon standart bir yapıya sahip. Arkasında Galaxy A80 gibi dönen değil dikey konumlandırılmış üçlü kamera bulunan telefon, ekrana entegre parmak izi sensörünü benimsiyor. Burada maliyet konusundan dolayı Galaxy S10 ailesi gibi ultrasonik sensör kullanılmayacağı tahmin ediliyor. Çerçevelerinin çok ince olacağı söylenenen telefonun, bu görsellerde görülmüyor olsa da bir adet ön kamerayı içerisine alan damla çentik barındırdığı belirtiliyor. Dün duyduğumuz kadarıyla Galaxy A90 kesin olarak 5G desteğiyle geliyor. Yani 5G desteği olmayan versiyonlarının çıkmayacağı söylenen model, pazardaki en ucuz 5G akıllı telefon modellerinden birisi olacak yorumlarını alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Samsung Galaxy A90
Samsung Galaxy A90

Samsung Galaxy A90 versiyonları hakkında bildiklerimiz şöyle

Bahsettiğimiz bu iki versiyon SM-A905 ve SM-A908 kod adlarına sahip. Hatırlamak adına SM-A908 6,7 inç ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Bu cihazın arkasında 48 megapiksel + 8 megapiksel + 5 megapiksel üçlü kamera yer alıyor. SM-A905 kod adlı versiyon ise 6,7 inç ekran üzerine kuruluyor ve gücünü yine Snapdragon 855 işlemciden alıyor. Arkasında 48 megapiksel + 12 megapiksel + 5 megapiksel üçlü kamera kurulum taşıyan cihazın, parmak izi sensörü ekranına entegre ediliyor. Ortak olarak 4.500 mAh kapasitesinde 45W hızlı şarj destekli pille gelecek telefonların, en az 6 GB RAM taşıyacağı da gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satışa çıkan dönen kameralı Galaxy A80 modeli