reklamı kapat

POPÜLER

2020 Citroen C4

İddialı elektrik hamlesi; 2020 Citroen C4 doğrudan Volkswagen ID.3’ü hedef alacak

Önümüzdeki yıl itibarıyla asfalta inmiş şekilde kendisin görmeyi beklediğimiz 2020 Citroen C4, ses getirecek bir dönüş yapma arayışında.

Geçtiğimiz ay içerisinde gelecek model planlaması adına önemli detaylarla gündeme gelen Citroen, önümüzdeki yıldan itibaren süreci hareketlendirmeye başlayacak. Bu alanda oyuna sürülecek ilk isimlerden birisi ise yine süreç içerisinde geri döneceği kesinleşen C4 olacak. Markanın bir süredir uzak kaldığı hatcback sınıfına iddialı bir dönüş yapma planı sonucunda oluşumu gerçekleştirilen yeni jenerasyonun en önemli kozu ise elektrikli versiyon olabilir. Beraberinde dizel ve benzinli seçeneklerini de getirecek olan 2020 Citroen C4 için açıklamalarda bulunansa PSA grubunun önemli isimlerinden Xavier Chéreau oldu. Açıklamalar üzerinden gelen ilk detaylar ise aracın altyapı konusunda farklılıklar göreceğimize işaret ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Citroen C4, ID.3 için belirli standartlara sahip olmak zorunda

Aracın önümüzdeki yıldan itibaren gerçek bir Citroen olarak geleceğini söyleyebiliriz. Şimdiden çok etkileyici bir ürün olduğunu iddia edebilirim. Ürün planlamamıza baktığınızda önümüzdeki 18 ay boyunca elektrikleşme ilgili soru işareti yaratan herhangi bir nokta göremezsiniz. Bununla ilgili bir tereddüt yok.” cümleleriyle C4’ü kapsayan Xavier Chéreau’nun beklentileri artırdığını söyleyebiliriz. Halihazırda PSA grubu tarafından tam elektrikli olarak atılmış üç farklı hamlenin varlığından bahsedebiliyoruz. Opel Corsa-E, Peugeot e-208 ve Peugeot e-2008 ile kapsayan adımlardan oluşan bu değişimin C segmentindeki ilk temsilcilerinden birisi yeni C4 olacak. Menzil konusunda maksimumda 340 kilometre dolaylarında seyreden bu modellerin C4 üzerine nasıl yansıyacağıysa henüz net değil. Doğrudan hedef olarak gösterilen Volkswagen ID.3’ün 330, 420 ve 550 kilometre olmak üzere üç farklı menzil değeriyle sunulacak olması da bazı gereklilikleri ortaya koyuyor. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilir.

İlginizi çekebilir

2020 Peugeot 2008