reklamı kapat

POPÜLER

Citroen

Önemli duyuru geldi; işte Citroen cephesinden gelecek yeni sedan modeller

Citroen sedan otomobil geleceği için beklenen açıklamayı yapan Arnaud Belloni, beklenenlerin yanında sürprizlerin dönüşüne işaret ediyor.

Uzun süredir PSA grubu içerisinde kendine belirli bir rol çizen Citroen artık çerçeveleri genişletmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz süreçte yaptığı planlama kapsamında C5 başta olmak üzere sedan otomobil sınıfında rol almayan Fransız üretici için geri dönüş vakti. Geçtiğimiz günlerde kapılarını açan Goodwood Hız Festival kapsamında konuyla ilgili açıklamalar, markanın pazarlama sorumlusu Arnaud Belloni‘den geldi. Bizim de yaklaşık 1 yıldır özenle takip ettiğimiz süreci resmiyete kavuşturan yönetici, Citroen’in önümüzdeki iki yıl içerisinde üç yeni sedan modeliyle kullanıcıların karşısına çıkacağını açıkladı. Eğer her şey planlandığı gibi giderse dönüşün ilk üyesi 2005 ile 2012 yılları arasında üretilen C6‘nın yeni jenerasyonu olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen beklenen konsepti üretime geçiriyor

Citroen’in bu sedan dönüşümüyle ilgili attığı adım pek çok kişi için garip niteliği taşıyabilir. Nitekim satış rakamlarına bakıldığında SUV ve Crossover formlu modellerin pazarı inanılmaz bir şekilde domine ettiğini biliyoruz. Bu süreci de değerlendiren Belloni, attıkları adımı riskli olara nitelendirmezken, tasarım karakteriyle işsiz dinamiklere işaret etmeyi tercih ediyor. Tanıtılacak olan üç yeni model arasında şüphesiz en merak edileni 2016 yılından beridir farklı aralıklarla gündeme gelen Cxperience konsepti. Belloni yaptığı açıklamalarda üç model içerisinde bu konseptin de seri üretim versiyonlar kendisine yer açacağını özellikle vurgulamaktan çekinmiyor. Eğer burada da her şey planlandığı gibi giderse, otomobili 2020 Paris Otomobil Fuarın’da satışa hazır şekilde görceğiz. 2021 itibarıyla da planlamanın diğer ayakları da karşımız olacak. Sedan otomobiller için hala bir pazar olduğuna inandıklarını belirten Belloni; “Bu otomobillerle ilgili şu anda söyleyebileceğin en net şey, bunların Citroën’in yenilikçilik mirasına uygun olacağı. SUV modellerinin yükselişi şu anda önü alınamaz şekilde devam ediyor. Bundan bizim çıkaracağımız ders ise sedan otomobillerin amacını ve karakterlerini bir kez daha düşünmek olacak. Tam elektrikli ve hibrit geleceğinin 2020’den itibaren sunulacağı ürün gamında, işin karakter kısmını da buna göre oturtmak oldukça önemli bir etmen.” ifadelerine yer verdi.

İlginizi çekebilir

Citroen C5 Aircross SUV