reklamı kapat

POPÜLER

2021 Citroen C5

Yeniden doğuş; 2021 Citroen C5 için tanıtım öncesi resmi ipuçları

Tanıtımına 1 haftadan daha az süre kalan 2021 Citroen C5, Avrupa’da uzun süre sonra D segment sedan ligine dönüş yapacak.

Citroen’in uzun süredir Avrupa pazarındaki ürün gamında yer vermediği C5 için geri dönüş planları içerisinde olduğunu biliyoruz. Günümüzde Peugeot CEO’luğuna getirilen Linda Jackson tarafından bir dönem ilk ağızdan açıklanan bu geri dönüşün uzun süren bekleyişi bu ay itibarıyla son bulacak. 12 Nisan’da gerçekleştirilecek tanıtımıyla birlikte tekrar Avrupa pazarına dönmesini beklediğimiz 2021 Citroen C5 için artık ipucu detayları da masada görünmeye başladı. Tasarım ilhamı, 2016 yılında tanıtımı gerçekleştirilen CXperience konseptinden alınan üçüncü nesil C5, özellikle LED far tasarımıyla karakteristik çizgileri beraberinde getireceğinin sinyallerini veriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Citroen C5 cephesinden var olan beklentiler

Önceki nesilde olduğu gibi Peugeot 508 ile benzer altyapı dinamiklerine sahip olmasını beklediğimiz yeni C5, bu vesileyle motor seçenekleri konusunda da belli bir çerçevede şekilleniyor. “EMP2” isimli bu platformla birlikte gelen yüksek performanslı hibrit entegrasyonunu C5’te te karşımızda görebiliriz. Saf elektrikli sürüş menzili sunabilen bu reçete sayesinde, 60 kilometreye kadar menzilin özellikle şehir içi sürüşlerinde büyük fayda sağlayacağını söylemek mümkün. Hibritin dışında 1,5 ve 2.0 litrelik dizelin yanında 1,6 litrelik benzinli motorlar da ürün yelpazesinde kendisine yer bulmasını beklediklerimiz arasında. Yeni C5 ile ilgili gelişmeler tanıtımının gününe kadar LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı