reklamı kapat

POPÜLER

Citroen C5 Aircross
2020 Citroen C5 Aircross

İnanılmaz yükseliş katlanarak devam ediyor; Citroen C5 Aircross için yeni satış başarısı

Markasının büyümesine de ciddi Citroen C5 Aircross, kendi içerisinde bıraktığı kilometre taşıyla piyasada adından söz ettirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde uzun süredir beklenen hibrit versiyonunun planlaması üzerin gündeme gelen Citroen C5 Aircross inanılmaz yükselişini sürdürüyor. Ocak ayında başlayan satış süreci içerisinde Temmuz 2019 itibarıyla 50.000 satış adedini geride bırakarak piyasayı altüst eden model için bir kilometre taşı daha geride kaldı. Markanın resmi kaynakları tarafından paylaşılan bilgilere göre bir yıldan daha kısa bir sürede 100.000 adedin üzerinde satışa ulaşan C5 Aircross, bu performansıyla Citroen’in tüm dünyada en çok satan üçüncü binek otomobili oldu. Araç bu performansı ile aynı zamanda markanın büyümesinde de önemli bir rol oynadı. 2019 yılının 11 aylık verilerine göre Citroën, Avrupa’nın en yüksek satış hacmine sahip 12 markası içerisinde en çok büyüme kaydeden marka oldu.

2020 Citroen C5 Aircross

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen C5 Aircross 2020’de de büyük potansiyel barındırıyor

Geride bıraklılan bu 100.000 sınırıyla birlikte C3 ve C3 Aircross modellerinin ardından tüm dünyada markanın en çok satış adedine ulaşanı olan C5 Aircross için maceranın henüz yeni başladığını söylemek mümkün. Hibrit versiyonun da satışa açılmasıyla bambaşka bir kullanıcı kitlesine ulaşma potansiyeli taşıyan aracın, ivmelenmesini sürdürmesi de şaşırtıcı olmayacak. Yılbaşından bu yana gerçekleşen satış rakamlarına göre tüm dünyada satılan her dört Citroën’den birini SUV’lar oluşturuyor. Yeni Citroën C5 Aircross SUV üretildiği Fransa’da ilk 11 ayda C segmentinin en çok satış adedine ulaşan ikinci SUV modeli oldu. Citroën markasının ticari performansı 2020 yılında da artmaya devam edecek. Marka 2020 yılında Hindistan’da ticari faaliyetlerine başlayacak ve C5 Aircross SUV bu pazarda satışa sunulan ilk Citroën modeli olacak. Ayrıca Yeni Citroën C5 Aircross SUV Hybrid de satışa sunulacak. Geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan şarj edilebilir hibrit versiyon Avrupa’da siparişe açılmış durumda.

İlgili video

Citroen C5 Aircross tanıtım filmi

İLGİLİ HABERLER