reklamı kapat

POPÜLER

Citroen C5 Aircross

Citroen C5 Aircross beklenmedik başarısıyla rekabeti altüst etti

Ailenin en üst noktasını temsil eden Citroen C5 Aircross, kısa sürede elde ettiği satış adedi başarısıyla pazar payını erişilmesi zor noktalara çıkardı.

Kullanıcı tercihleri doğrultusunda çeşitlenme konusunda göz kamaştırıcı noktalara gelen SUV sınıfı, kendi rekorlarını tazelemeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl itibarıyla ürün gamına dahil edilen Citroën C5 Aircross, yapılan planlamaların ne kadar doğru olduğunu kanıtlama konusunda hiç gecikmedi. Marka tarafından yapılan resmi açıklamada, aracın ocak ayında başlayan satışlarından bu yana 50.000 adetlik ulaşılması güç bir ticari başarıya imza attığına vurgu yapılıyor. C5 Aircross söz konusu satış performansıyla yılın ilk yarısında markanın C3 ve C3 Aircross SUV modellerinin ardından en çok satış adedine ulaşan üçüncü binek otomobil modeli oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Citroen C5 Aircross iki ay içerisinde Türkiye’de

Yılın ilk yarısını içerisine alan raporun detaylarına baktığımızda tüm dünyada gerçekleşen dört Citroën satışından neredeyse birinin C5 Aircross tarafından temsil edildiğini görüyoruz. Önümüzdeki eylül ayı itibarıyla Türkiye pazarına girmesini beklediğimiz model, hibrit seçeneğe sahip olmasından ötürü de oldukça önemli. Plug-in hibrit yapıya sahip olan konsept yapıdaki bu versiyon saf elektrik modunda 50 kilometre menzil kat edebilecek. 200 beygir güç üreten içten yanmalı motor ve 100 beygirlik takviye sağlayan elektrik motorunun birlikteliğinin yer alacağı hibrit C5 Aircross, dört tekerlekten çekişli altyapı da standart olarak gelecek. Standart versiyonun detaylı özelliklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Citroen C5 Aircross tanıtım filmi