reklamı kapat

POPÜLER

Citroen C5 Aircross hibrit

Marka tarihinde bir ilk olacak; Citroen C5 Aircross hibrit’ten ilk prova [Video]

Seri üretim öncesinde bir nevi konsept olarak Paris Otomobil Fuarı’na getirilecek olan Citroen C5 Aircross hibrit, teknik değerleriyle umut vadediyor.

Citroen’in geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği en önemli tanıtımlardan bir tanesi C5 Aircross ile birlikte oldu. Yeni jenerasyon süspansiyon teknolojisinin markadaki ilk temsilcilerinden birisi olarak karşımıza çıkan model, aynı zamanda kaputunun altında barındırdığı motor birlikteliğiyle geleceği temsil ediyordu. Hibrit kombinasyonuyla birlikte 300 beygir gibi bir güç üreten motoruyla marka tarihinin en güçlüsü rozetini de takan C5 Aircross’un satış süreci ilk olarak Uzak Doğu merkezli olarak başladı. Geride bıraktığımız mayıs ayı itibarıyla kademeli olacak şekilde Avrupa macerası başlayan otomobil için en önemli viraj 2019 itibarıyla alınacak. Sürüş dinamikleri merakla beklenen hibrit versiyon için önümüzdeki yılı işaret eden Citroen, satış sürecinin öncesinde kendi ülkesinde düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı‘nı güzel bir hamleyle değerlendirecek.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeterli elektrik menzili

Plug-in hibrit yapıya sahip olan Citroen C5 Aircross’un paylaşılan ilk verilerine baktığımızda seri üretime yansıması muhtemel rakamlar olduğunu söyleyebiliriz. Saf elektrik modunda 50 kilometre menzil kat edebileceği söylenen konsept otomobil yine bu modda maksimum 133 km/s gibi maksimum hıza erişebilecek nitelikte. Nitekim ilk tanıtım gününe döndüğümüzde hibrit versiyonun 60 kilometreye kadar menzil kat edebileceğinin söylendiğini anımsayabiliriz. 200 beygir güç üreten içten yanmalı motor ve 100 beygirlik takviye sağlayan elektrik motorunun birlikteliğinin yer alacağı versiyonda dört tekerlekten çekişli altyapı da standart olarak gelecek. İç ve dış bölümlerinde elektrikle özdeşleşen mavi renk dokunuşların yapıldığı Citroen C5 Aircross hibrit’in üretim bandı macerası 2019 itibarıyla başlayacak.