reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8 iPhone 8 Plus

Apple yeni iPhone modellerini tanıttı, eskileri Türkiye’de zamlandı

Apple, bugün gerçekleştirdiği etkinlikte, yeni iPhone modellerini tanıttı. iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR modellerinin tanıtılmasının ardından Türkiye mağazasında eski cihazlar bir kez daha zamlandı.

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da eylül ayında yeni nesil iPhone modellerini görücüye çıkardı. iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR isimleriyle tanıtılan üç yeni modelin ardından ise Türkiye pazarında gözler önceki modellere çevrilmişti. Apple mağazası yeni modellerin eklenebilmesi için kısa süreliğine kapatıldıktan sonra yeniden açıldığında ise kullanıcıları bir sürpriz bekliyordu. Çünkü yeni modellerin tanıtımının hemen ardından eski modeller de ikinci bir zam aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone X artık yok

Mağazada ilk dikkat çeken şey iPhone X’un artık satıştan kaldırılmış olması oldu. Türkiye mağazasında bulunmayan iPhone X yerini şimdilik satış tarihi net olmayan yeni modellere bırakırken iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın fiyatı ise korkutucu seviyeye çıkmış durumda. 12 Temmuz’da aldığı zamla başlangıç fiyatı 5.199 TL’ye çekilen iPhone 8 artık 6.499 TL‘ye satılıyor. 12 Temmuz zammıyla başlangıç fiyatı 5.899 TL’ye yükselen iPhone 8 Plus ise 7.499 TL‘den başlayan fiyatlarla alıcı buluyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ise sırasıyla 4.999 TL ve 6.299 TL’den alıcı buluyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın yenilenen fiyatları ise, Apple’ın yeni tanıttığı uygun fiyatlı iPhone XR’ın Türkiye fiyatı konusunda şimdiden pek de umutlanmamak gerektiğini işaret ediyor.

İlginizi çekebilir

iPhone Xs, Xs Max ve XR’nin tanıtımı