reklamı kapat

POPÜLER

Citroen C4

Resmi açıklama CEO’dan geldi; C5’in ardından Citroen’de ikinci geri dönüş

Kompakt hatchback sınıfında bir süredir kendisinden haber alamadığımız Citroen C4, kendisinin yerini alan kardeşinin bekleneni verememesi üzerine tekrar devreye sokulacak.

Gerek içerisinde bulunduğumuz Avrupa pazarı gerekse deniz aşırı pazarlarda, bütün otomobil üreticilerinin SUV sınıfındaki temsilcilerini çoğalttığına tanıklık ediyoruz. Önümüzdeki iki yıl içerisinde başlayacak olan elektrik patlamasıyla kesişmeye de başlayan bu süreç sayesinde, kullanıcılar yerden yüksek otomobilleri yenilikçi güç üniteleriyle bir arada deneyimleme fırsatına erişiyor. Citroen de bu adımları bir süre önce başlatan markalar arasında. Özellikle C5 Cactus ile bu yolda yere çok önemli bir taş döşeyen marka C4 Cactus‘u de ileri taşımaya çalışıyor. Tüm bunların yanı sıra geçtiğimiz yıl içerisinde Avrupa pazarında saf dışı bıraktığı C5’i tekrar piyasaya döndürme kararını duyuran CEO Linda Jackson, kısa vadeli planlar arasına bir geri dönüşün de eklendiğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Satışları itibarıyla beklenen seviyeyi yakalama konusunda zorluk çeken C4 Cactus’un vesile olduğu bu geri dönüş, Volkswagen Golf, SEAT Leon, Renault Megane, Opel Astra ve Peugeot 308’in eski rakibi Citroen C4‘ün tekrar asfalta döneceğine işaret ediyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni jenerasyonla yola çıkacak

Konuyla ilgili AutoWeek’e önemli açıklamalarda bulunana Jackson, C4’ün kesin dönüşüyle ilgili takvimin de aşağı yukarı belli olduğunu ifade etti. “C4’ün günümüz itibarıyla Avrupa için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu segmentte bir oyuncuya ihtiyacımız var. Geri dönüşle ilgili kesin hamle atılacak.” diyen Jackson, önümüzdeki iki yıl içerisinde bunun somut adımla destekleneceğinin sinyallerini verdi. İşaret edilen tarih gereği doğrudan hibrit versiyonla satışa sunulmasının neredeyse kesin olduğunu düşündüğümüz C4’ün, bir önceki jenerasyonda olduğu gibi kardeşi 308 ile aynı altyapı üzerine inşa edilmesi bekleniyor. Kısa süre içerisinde Türkiye’ye de gelecek olan DS’in başarılı ivmelenmesiyle birlikte teknolojik olarak bundan faydalanmaması için de hiçbir neden olmayan yeni jenerasyon C4’ün tasarım itibarıyla şekillenişi de beklentilerimizin yüksek olduğu noktaların başında geliyor. Siz de Citroen’in bu hamlesiyle ilgili düşüncenizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

Sizce Citroen C4 geri dönmeli mi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İlgili video

Citroen C4 Cactus