reklamı kapat

POPÜLER

avengers infinity war

Avengers Infinity War’un gerçekleşmeyen Captain America planı

Marvel’ın onuncu senesinde sayısız kahramanı bir araya getirdiği Avengers Infinity War hep çok sürprizle izleyici karşısına çıktı. Bu sürprizler de bizleri şaşırtmayı başardı. Fakat filmin yönetmenlerinden gelen son açıklamaya bakılırsa yasal sıkıntılar nedeniyle gerçekleştiremedikleri bir planları daha vardı. Üstelik bu direkt Captain America ile bağlantılıydı!

Unutanlar için kısaca bahsetmek gerekirse, Captain America Civil War‘da kahramanların arasının açılmasına şahit olmuştuk. Bu süreçte özellikle Captain America ve Iron Man arasında ciddi bir mücadele yaşandı. İkisi yollarına ayrı devam etme kararı aldı. Fakat veda sürecinde Steve Rogers, Tony Stark‘a eski model bir telefon vermeyi ihmal etmedi. İçinde de kendi numarası olan (678) 136-7092 kayıtlıydı. Kısacası “ihtiyacın olursa beni ara” mesajı net şekilde verilmişti. Ardından bu telefonu Avengers Infinity War’da gördük. Tony Stark değil ama Bruce Banner tarafından kullanıldı. İşte Avengers Infinity War yönetmenleri bu telefon numarasını çok daha etkili bir şekilde kullanmak istiyordu. The Huffington Post‘a konuşan Anthony ve Joe Russo planlarını şu sözlerle açıkladı:

“Beyaz perdede gördüğümüz bu telefon numarası için Steve Rogers’ın sesinden bir sesli mesaj yaratmak istiyorduk. Bu sayede numarayı görüp aramak isteyenler direkt Captain America’nın mesajıyla karşılaşacaktı. Aynı numarayı kullanacaktık çünkü o numara zaten bize ait. Ancak bu istediğimiz hayata geçirmemiz yasal engellerden dolayı mümkün olmadı.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Russo kardeşlerin beyaz perde dışındaki bu planı inanılmaz güzel olabilirdi. Umuyoruz en azından Chris Evans‘tan Steve Rogers sesiyle bir mesaj kaydı yapmışlardır. Böylece gelecekte belki bu mesajı dinlememiz mümkün olabilir.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War fragmanı