reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War: Thanos’un kullandığı Captain America taktiği

Avengers Infinity War‘un dijital platformlara düşmesiyle birlikte Marvel hayranları filmi yeniden seyretme ve ilk izlediklerinde fark etmedikleri detayları keşfetme fırsatı buldu. Bu keyiflerden biri de Captain America Civil War ve Avengers Infinity War paralelliği içeriyor.

Advertisement

Reddit‘teki Marvel hayranları Avengers Infinity War’u yeniden seyrederken Thanos‘un Captain America ile benzer bir taktik izlediğini fark etti. Kısaca hatırlatmak gerekirse Spider-Man ilk olarak Captain America Civil War’da izleyici karşısına çıkmıştı. Steve Rogers ile mücadelesinde onun kalkanına örümcek ağı atmıştı. Captain America bu örümcek ağından tutarak onu çekmiş ve kalkanına vurarak alt etmişti. Avengers Infinity War‘da aynı taktiği Thanos’un kullandığı görülüyor. Spider-Man aynı taktiği dev titana uygulamak istedi fakat yine başarılı olamadı. Bu hamlenin sonunda Thanos’tan yumruk yedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu paralellik iki detayı ortaya koyuyor. İlki Örümcek Adam‘ın tecrübesizliği. Daha önce başarısız olan yöntemi Thanos üzerinde denemesi farklı bir sonuç vermiyor. İkincisi ise Marvel Sinematik Evreni filmleri arasındaki net bağlantı. Önceki filmlerde gördüğümüz toyluklar devam ediyor. Kahramanlarımız benzer taktikler kullanıyor fakat değişim olmayınca sonuç da aynı oluyor. Paralellik gösteren bu iki sahneye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Avengers: Infinity War’un komik çekim hataları