reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Infinity War

Avengers Infinity War’da evrenin yarısını öldüren Sonsuzluk Taşı

Avengers Infinity War‘da Thanos’un tek bir amacı vardı. Tüm Sonsuzluk Taşları‘nı ele geçirmek ve evrenin yarısını yok etmek. Fakat bu işlemin yükünü sırtlanan tek bir taş olduğu ortaya çıktı.

Avengers Infinity War’un görsel efektlerinden sorumlu olan Dan DeLeeuw geçtiğimiz günlerde Inverse‘e konuştu. Thanos’un amacına ulaşmasına en çok katkı sağlayan Sonsuzluk Taşı’nı şu sözlerle açıkladı:

“Sevdiğimiz karakterleri toz bulutuna dönüştüren güç taşı oldu. Tüm Sonsuzluk Taşları’nın kendine özgü bir rengi ve görsel tasarımı var. Oturup taşların bir insanı nasıl yok edeceğini düşünmeye başladık. Her şeyi bir araya getirdiğimiz konsept tasarımlarımız oldu fakat giderek karmaşık bir hal almaya ve oyuncuların performansının önüne geçmeye başladı. Biz de karakterlerin toz bulutuna dönüşmesinde karar kıldık. Tüm katmanlar birer birer yok oldu. Güç taşı karakterlerin hangi hızda ve ne şekilde yok olacağına karar verdi.”

Dan DeLeeuw’un sözlerinden anlıyoruz ki evrenin yarısını yok etmek için tüm Sonsuzluk Taşları’nın gücü gerekse de, ölecek canlılara ve onların ölüm biçimine karar veren güç taşıydı. Bu da güç taşının Avengers 4‘te büyük bir rolü olacağı anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir

Avengers Infinity War’dan silinen Vision ve Scarlet Witch sahnesi