reklamı kapat

POPÜLER

thanos galactus

Thanos ve Galactus odaklı Avengers Endgame teorisi

Avengers Endgame sonrasında Marvel hayranlarının heyecan uyandıran teorileri devam ediyor. Son teori Thanos ve Galactus arasında enteresan bir bağ kuruyor. Gelecekteki filmlerde farklı ihtimallerin kapısını açıyor.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War‘da Thanos sonsuzluk eldivenini tamamladı ve taşları evrenin yarısını yok etmek için kullandı. Onun bu hamlesiyle birlikte sadece insanlar ve uzaylılar değil, bitlilerle hayvanlar da yok oldu. Thanos’un bu hamlesi tam da bu sebeple biraz anlamsız bir hal almıştı. Üstelik canlıların hızla üreyerek ortalama 100 sene içinde aynı sayıya ulaşacağını tahmin etmek de pek zor değil. Bu sorun yetmezmiş gibi Thanos’un sonsuzluk taşlarının tamamını yok etmesi canlıların yarısını gerçeklikten silme durumunun tekrarlanmasına engel oluyordu. Marvel hayranları ise tüm bu hamlelerin aslında Galactus ile bağlantılı olduğunu düşünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Thanos ve Galactus bağlantısı

Normalde Galactus çizgi romanlarda kendisine elçi olacak kişiler seçiyor, bu kişileri de farklı gezegenlere yolluyordu. Onlardan aldığı bilgiler doğrultusunda hangi gezegenlerin yok olacağı anlaşılıyordu. Heyecanlı bazı Marvel hayranları Thanos’un kendi başına hareket etmediğini aslında Galactus’un elçisi olduğunu düşünüyor. Bunun için aslında oldukça haklı sebepleri var. Thanos’un evrenin yarısını yok etme planı temelde çok mantıklı değil, bunu yukarıda açıkladık. Bu hareketin tek amacının ortaya çıkan enerji dalgasıyla birlikte Galactus’a mesaj göndermekti deniyor. Sonsuzluk taşlarını yok etmenin amacı ise kahramanlarımızın Galactus’u yenmesine yardımcı olabilecek her şeyi ortadan kaldırmaktı. Bu durumda gelecekti Avengers filminin kötüsü Galactus oluyor.

Elbette tüm bu söylediklerimiz Marvel hayranlarının teorisi olmaktan ibaret. Yine de detayların oldukça ilgi çekici olduğunu ve Galactus’un bu şekilde Marvel Sinematik Evreni‘ne dahil edilebileceğini göz ardı etmemek gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı