reklamı kapat

POPÜLER

Thanos

Avengers Endgame’i The Eternals’a bağlayan Thanos teorisi

Marvel stüdyolarının yakında The Eternals filmiyle karşımıza çıkacağını biliyoruz. Eternals ırkına dair ufak detayların Thanos üzerinden Avengers Endgame filmine saklanması ise fazlasıyla mümkün görünüyor. Ortaya atılan bir teori bu ipuçlarından birinin gözümüzün önünde yer aldığını iddia ediyor.

Avengers Endgame’in en dikkat çekici silahlarından biri Thanos’un kılıcıydı. Deli titanın elinde hiçbir sonsuzluk taşı olmamasına rağmen Avengers’ın karşısında oldukça güçlü bir mücadele sergilemesine yardımcı oldu. Peki bu kılıç nereden geliyor? Marvel hayranları Thanos‘un silahının Eternals’ı da yaratan Celestials’ın elinden çıkmış olabileceğini düşünüyor. Marvel çizgi romanları ve Avengers Infinity War sayesinde biliyoruz ki, Thanos Eternals ırkından geliyor. Tek farkı onlardan biraz daha deforme görünmesi nedeniyle Deviant olarak anılması. Onun Titan’da bir hayatı olduğunu, gezegendekilerin onun sözünü dinlemediğini kendisi Avengers Infinity War’da anlatmıştı. Bu kılıcın da Eternals ile bağlantılı olması fazlasıyla mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Thanos kılıcını nereden buldu?

Bu teori genel olarak MCU içinde öğrendiğimiz detaylara dayandırılıyor. Evrenin en güçlü silahlarının Nidavellir‘de yapıldığını, hatta buranın pek çok insan tarafından gerçek değil de bir efsane olarak görüldüğünü Infinity War’da gördük. Mijolnir ve Stormbreaker’ın Nidavellir’de yapıldığını da biliyoruz. Buna rağmen Thanos’un kılıcı her iki silahtan çok daha güçlü görünüyor. Bu da hayranların kılıca dair yeni teoriler üretmesine neden oluyor. Marvel çizgi romanlarından biliyoruz ki Celestials ırkı insanlar üzerinde deneyler yapıyor ve Eternals ile Deviantları ortaya çıkıyordu. Thanos‘un Titan yok olduktan sonra Celestials’a ait silahların peşine düşmesi ve böylece daha da güç kazanmış olması kulağa oldukça mantıklı geliyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi