reklamı kapat

POPÜLER

doctor strange 2 thanos

Avengers Endgame sonrası Doctor Strange 2’de Thanos etkisi teorisi

Avengers Endgame’de Thanos ‘un yaptıklarının Doctor Strange 2 filmini doğrudan etkileyebileceğine dair enteresan bir teori ortaya atıldı. Bu teori yine filmin içindeki açıklamalara dayanıyor.

Bildiğiniz gibi sonsuzluk taşları evrenin başlangıcından beri vardı ve onların varlığı gerçekliğin korunmasına yardımcı oluyordu. Bu konudaki detayları Avengers Endgame filminde Ancient One‘ın ağzından dinlemiştik. Tek bir zaman taşı bile ortadan kaybolursa, farklı zaman akışlarının oluşacağını ve gerçekliğin tehlikeye gireceğini söylemişti. Öte yandan Avengers Endgame’in başında Thanos‘un tüm sonsuzluk taşlarını yok ettiğini öğrendik. Kahramanlarımız bu yüzden geçmişe gidip taşları yeniden toplamak zorunda kalmıştı. İşte Thanos’un sonsuzluk taşlarını yok etmesi evreni, gerçekliği tehlikeye atmış olabilir.

Thanos ve Doctor Strange 2

Marvel hayranlarının ortaya attığı yeni teori temel olarak Doctor Strange 2 filminin etrafında şekilleniyor. Bildiğiniz gibi filmin tam ismi Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Türkçe’ye Doctor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında olarak çevirmemiz mümkün. Bu filmle birlikte Marvel Sinematik Evreni’nde varolan düzen değişecek gibi görünüyor. Bunun nedeni ise Thanos ‘un sonsuzluk taşlarını yok ederek evrenin dengesini bozması olabilir. Onun bu geri döndürülemez hareketi çoklu gerçekliğin birbiriyle temas etmesine zemin hazırlamış olabilir. Bozulan bu denge ve ortaya çıkan problemler de Doctor Strange 2’nin konusu olarak karşımıza çıkacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elbette Marvel stüdyolarının tam olarak ne planladığını bilmemiz mümkün değil. Ancak hayranların bu teorisi kulağa oldukça mantıklı geliyor.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı