reklamı kapat

POPÜLER

Doctor Strange

Avengers Endgame filminden çıkartılan Doctor Strange detayı

Avengers Endgame filminde kahramanlarımızın geçmişten topladığı sonsuzluk taşları büyük bir probleme neden olacaktı. Üstelik bu problem doğrudan Doctor Strange ile bağlantılı olacaktı. Fakat daha sonra bu detayın filmden çıkartıldığı ortaya çıktı.

Advertisement

Hemen kısaca hatırlatalım, kahramanlarımız geçmişe gidip farklı zamanlardan sonsuzluk taşlarını toplamış ve yeniden sonsuzluk eldivenini bir araya getirerek Thanos’un yarattığı sorunu beş sene sonra çözmeyi başarmıştı. Fakat kahramanlarımızın bu planı aynı zamanda büyük bir tehlikeyi beraberinde getiriyordu. Eğer alınan tüm sonsuzluk taşları zamanına geri döndürülmezse, bu olay yeni zaman çizgileri yaratacak ve devamlılık tehlikeye girecekti. Kahramanlarımızı bu konuda uyaran isim Doctor Strange’in akıl hocası olarak tanıdığımız Ancient One olmuştu. Hulk ve Ancient One‘ın sahnesi Marvel Sinematik Evreni’nde zaman yolculuğunu ve paralel evrenleri daha iyi anlamamıza yardımcı olmuştu. Görünen o ki kahramanlarımızın sonsuzluk taşlarını planı aslında çok daha riskliydi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame finaline Doctor Strange etkisi

Orijinal planlarda kahramanlarımız sonsuzluk taşlarını hızlı bir şekilde aldıkları yerine bırakamasaydı, Doctor Strange filminin kötüsü Dormammu yapısı bozulan gerçeklikleri yok etmeye başlayacaktı. Örneğin zaman taşı zamanında geri döndürülmeseydi taşı Hulk’a veren Ancient One ve onunla aynı dünyada yaşayan herkes yok olacaktı. Bu durum kahramanlarımızı planlarını hızla gerçeğe dönüştürmeye zorluyordu. Fakat bu durum hikayeye yeni bir katman eklediği için beyaz perdeye taşınamadı.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home görsel efektleri