reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame filminde sonsuzluk eldiveni değişimi

Avengers Endgame filminde kahramanlarımız sonsuzluk taşlarını ele geçirip yeniden sonsuzluk eldiveni yapmak zorunda kaldı. Bu sonsuzluk eldiveni aslında biraz daha farklı görünecekti.

Avengers Endgame’in vizyona girmesinin üzerinden uzun zaman geçti ancak filme dair farklı detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak Fausto De Martini Avengers Endgame filminde kullanılmaz üzere farklı sonsuzluk eldiveni tasarımları denediklerini açıkladı. Bildiğiniz gibi sonsuzluk taşları ve sonsuzluk eldiveni Avengers Infinity War‘un sonunda Thanos tarafından yok edildi. Böylece kimsenin bu taşları kullanamayacağını düşünüyordu. Fakat kahramanlarımız zaman yolculuğunu keşfederek bu probleme çözüm bulmayı başardı. Önce sonsuzluk taşları geçmişten teker teker toplandı. Ardından tüm bu taşlar Bruce Banner ve Tony Stark‘ın tasarımıyla yeni bir sonsuzluk eldiveninde bir araya getirdi. Normalde bu sonsuzluk eldiveni ilk filmdekinden daha farklı, daha düşük bir teknolojiye sahip gibi görünecekti. Ancak filmin akışı içinde bu karardan vazgeçildi.

 

View this post on Instagram

 

Working on Props is a lot of fun, but usually the work goes unnoticed since the main focus of every project are the characters… but this one in particular had an important role. Super stoked to finally be able to share the Iron Man/Hulk Infinity Gauntlet I designed, since it was featured in the End Game recent art book!! It was supposed to be a more hack together by Tony Stark type of device when I was initially briefed, more low tech. After that it got changed and became a more sleek design (Paint Over done by Josh Nizzi) and that is the design that made in the movie. Props to the VFX team that had the steep challenge of making a much smaller Gauntlet turn into the Hulk size one! (Credit to the super talented Ryan Meinerding for the Hulk Design)

A post shared by Fausto De Martini (@faustodesign) on

Avengers Endgame değişimi

Fausto De Martini başlangıçtaki fikirlerini şu sözlerle anlatıyor: “Sonsuzluk eldiveni farklı parçalar bir araya getirilerek ortaya çıkartmış, Tony Stark tarafından derlenmiş bir alet gibi görünecekti. Daha eski bir teknoloji kullanılarak tasarlanmış olacaktı. Fakat sonrasında tasarım daha modern bir hal aldı.” Sanatçı maalesef tasarımın orijinal halini bizlerle paylaşmadı. Fakat Iron Man zırhından esinlenen sonsuzluk eldiveninin konsept tasarımlarını haberimizin içinde görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı