reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame Google ın Thanos sürprizi

Google’ın Avengers Endgame için hazırladığı Thanos sürprizi

Avengers Endgame macerasının başlamasıyla beraber Google da küçük bir Thanos sürprizi yapmaktan çekinmiyor. Hayranların dikkatini çeken sürpriz, tozu dumana katıyor.

Google, Avengers Endgame filminin çıkışı şerefine arama motoruna küçük bir sürpriz dahil ediyor. Arama motoruna “Thanos” yazıp aratan kullanıcılar, sağ tarafta karakterle ilgili özet detayları içeren kutucukta Sonsuzluk Eldiveni’ni görüyor. Bilgi kartını paylaşma opsiyonunun hemen yanında duran eldiven ise sürprizin kendisi değil. İnteraktif olan bu eldivene tıkladığınızda “parmak şıklatma” animasyonu giriyor. Daha sonra ana sayfada çıkan bazı haberler, Infinity War filminde kahramanlarımızın başına geldiği gibi, toza karışıyor. Ana sayfanın eski haline dönmesi için yeniden Sonsuzluk Eldiveni’ne tıklanması gerekiyor. Hayli eğlenceli olan bu özelliğin kademeli olarak dağıtıldığı kaydediliyor. Yani tüm kullanıcılar özelliğe aynı anda ulaşmış değil.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google’ın ilk sürprizi değil

Google geçtiğimiz hafta aynı zamanda Pixel cihazları için tasarladığı Avengers çıkartmalarını da yenilemiş ve farklı karakterlerle geliştirmişti. Aynı zamanda yayınladıkları Endgame temalı reklam filminde, kahramanlarımız dünyayı kurtarmaya odaklanırken, Pixel telefonlarıyla hayatlarına devam eden kullanıcılar resmedilmişti. Google’ın Endgame temalı o videosunu haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video