reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Avengers Endgame finalinde Captain America’yı öldüren hayran çalışması

Avengers Endgame filminin finalinde tüm evreni kurtaran isim Iron Man olmuştu. Bu fedakarlık onun ölümüyle sonuçlanmıştı. Peki Tony Stark’ın yerini Captain America alsa nasıl olurdu?

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’de Iron Man’in rolü çok büyüktü. Önce zaman yolculuğunun en ideal formunu keşfeden isim oldu. Ardından sonsuzluk taşlarını kullanmalarına yardımcı olacak yeni bir sonsuzluk eldiveni tasarladı. Son olarak da finalde bu eldiveni kullanarak Thanos ve ordusunu yok etti. Elbette bu son karar büyük bir fedakarlıktı çünkü taşların gücünü kaldıramayarak hayata gözlerini yumdu. Büyük Iron Man hayranları onun ölümünün ardından büyük üzüntü yaşadı. “Bu fedakarlığı Captain America yapmalıydı” diye düşünenler de oldu. Onun mutlu sona ulaşması kimilerini memnun etmedi. Öte yandan Avengers Endgame yazarları Iron Man’i öldürmeme ihtimalini değerlendirdiklerini ancak sonradan vazgeçtiklerini de açıklamıştı. ellejart isimli bir Instagram hesabı bu fikri hazırladığı hayran çalışmasıyla gerçeğe dönüştürdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Endgame finalinde Captain America

Nikolay Mochkin tarafından hazırlanan çalışmada Avengers Endgame’in finalinde sonsuzluk eldivenini kullanan Captain America‘yı görüyoruz. Diğer elinde kırılan kalkanı yer alıyor. Tam parmaklarını şıklatmaya hazırlanırken resmediliyor. Onun da bu fedakarlık ardından Iron Man ile aynı kaderi paylaşacağına şüphemiz yok. Zaten Avengers Endgame yazarları sonsuzluk taşlarını kullanıp hayatta kalabilecek tek ismin Hulk olduğunu, onun da herkesi geri döndürürken tıpkı Thanos gibi yararlandığını ifade etmişti.

İlginizi çekebilir

Far From Home fragmanı