reklamı kapat

POPÜLER

Thanos

Avengers Endgame filminden çıkarılan Thanos savaşı

Avengers Endgame filminde Thanos ve ordusunun gücünü gözler önüne serecek bir sahnenin yer aldığı ancak bu fikirden daha sonradan vazgeçildiği ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame’in başında zafer kazandığı halde çok güçsüz olan bir Thanos görmüştük. Sonrasında o öldü, karşımıza çıkan karakterin 2014’teki versiyonu oldu. Fakat Marvel stüdyolarının Thanos’la ilgili planları başlangıçta izlediğimizden biraz daha farklıydı. Marvel’s Avengers: Endgame – The Art of the Movie kitabında yer alan bilgilere bakılırsa Avengers Endgame’de Thanos’un farklı bir yüzünü görecektik. Deli titana karşı mücadele verenler sadece kahramanlarımız olmayacaktı. Filmde kullanılmayan bir sahnede Thanos ve ordusu bilmediğimiz bir uzaylı gezegende görülüyordu. Burada yine daha önce hiç görmediğimiz uzaylı bir ırk Thanos’un ordusuna karşı mücadele veriyordu. Fakat elinde sonsuzluk taşları olmamasına rağmen Thanos’un da ordusunun da çok güçlü olduğunu ve inanılmaz teknolojiye sahip uzaylı ırk tarafından bile alt edilemediğini görüyorduk. Bu uzaylı ırkın Halo ve Destiny oyunlarında gördüğümüz uzaylılara benzediği ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Thanos savaşının amacı

Marvel çatısı altında çalışan sanatçılardan Josh Nizzi‘nin açıklamasına göre bu sahnenin amacı Thanos’un gücünü gözler önüne sermekti. Böylece onun sonsuzluk taşları olmadan da alt edilmesi zor bir kötü olduğu izleyiciere aktarılacaktı. Olaylar 2014 yılında yaşanacaktı. Yani Thanos’la ordusu henüz sonsuzluk taşlarını ele geçirmemiş olacaktı. Mücadelede Nebula ve Gamora’yı da görecektik. Ancak sonradan bu sahneden tamamen vazgeçildi.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı