reklamı kapat

POPÜLER

Thanos

Marvel stüdyolarının gizli Thanos kod adları

Marvel stüdyolarının Avengers Infinity War ve Avengers Endgame filmlerindeki Thanos ‘u iki farklı karakter gibi ele aldığı hatta onlar için kod isim kullandığı ortaya çıktı.

Bildiğiniz gibiAvengers Infinity War ve Avengers Endgame‘de aslında iki farklı Thanos seyrettik. Bunlardan ilki Infinity War’da gördüğümüz versiyonuydu. Karakterin günümüzdeki halinin çok daha bilgili ve oturaklı olduğunu, düşünerek hareket ettiğini söyleyebiliriz. Avengers Endgame’de ise 2014 senesinde daha henüz onu tanıdığımız olgunluğa ulaşmamış her an mücadele etmeye hazır versiyonunu seyrettik. Karakterin iki versiyonunun arasındaki fark o kadar büyüktü ki, sanki iki farklı kötü izliyor gibiydik. Avengers Infinity War’da hak verme seviyesine geldiğimiz karakteri Endgame’de bambaşka biri olarak bulduk diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel’ın Thanos kod adları

Marvel stüdyoları da karakterin bu iki versiyonunun birbirinden çok alakasız olduğunu düşünmüş olmalı ki, bir karışıklık yaşanmaması için Thanos’u iki farklı kod isimle adlandırmayı tercih etmiş. The Art of Avengers: Endgame kitabında konsept çalışmalarını çizen sanatçı Wesley Burt bu enteresan detayı bizlerle paylaşıyor. Avengers Endgame’deki versiyonun kod isminin Savaşçı Thanos, Avengers Infinity War’daki versiyonun ise Filozof Thanos olarak adlandırıldığını açıklıyor.

Açıkçası bu iki farklı kod adın Thanos’un eski ve yeni versiyonlarına fazlasıyla uyduğunu düşünüyoruz. Özellikle Avengers Endgame’de her an savaşmaya hazır bir karakter gördük. Bu yüzden de pek çok hata yaptı ve savaşı kaybetti.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı