reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Avengers Endgame’de sonradan eklenen Captain Marvel sahnesi

Avengers Endgame filminde rolünün büyük olmasını beklediğimiz Captain Marvel aslında çok daha az sahneye sahipti. Bu durumun değişmesinin nedeni ise Brie Larson oldu.

Bildiğiniz gibi Avengers Infinity War ve Avengers Endgame arasında iki film seyrettik. Bunlardan ilki Captain Marvel ikincisi ise Ant-Man and the Wasp olmuştu. Bu yapımların çok önemli iki film arasında yer alması yapımların başrolü olarak seyrettiğimiz kahramanlardan beklentimizi artırmıştı. Özellikle Carol Danvers‘ın Thanos’u alt etmede büyük bir rol üstleneceği tahmin ediliyordu. Fakat Avengers Endgame’de onun rolünün gerçekten çok ufak olduğunu gördük. Sonradan bunun bilinçli bir karar olduğu ve hikayenin orijinal Avengers üyelerine odaklandığı açıklandı. Şimdi de Captain Marvel’ın filmdeki rolünün eskiden çok daha az olduğu ortaya çıktı. Bu gerçeği filmin editörlerinden Jeff Ford açıkladı.

Avengers Endgame’deki orijinal Captain Marvel planları

“Avengers Endgame finalinde Captain Marvel’ın savaş alanına geldiği sahne senaryoyu yazdığımız ilk günden beri vardı. Fakat bu sahne üzerinde bazı değişiklikler yapıldı ve Captain Marvel’ın rolü artırıldı. Bunun nedeni Brie Larson’ın hayat verdiği Carol Danvers’ı çok beğenmemizdi. Bu yüzden Captain Marvel’ın Thanos ile birebir mücadeleye girdiği sahneyi sonradan ekledik.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bize sorarsanız Avengers Endgame’in orijinal Avengers’a odaklanıyor olması doğru bir karardı. Captain Marvel’ın bu hikayedeki rolünün az olması Carol Danvers hayranlarını üzse de genel olarak Marvel izleyicilerinin memnun eden bir karardı. Eklenen sahne de hikaye içinde büyük bir değişiklik yaratmadan Carol Danvers’ın gücünü gözler önüne sermek adına güzel bir hamle oldu.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi