reklamı kapat

POPÜLER

thor

Avengers Infinity War’da kafa karıştıran Thor ve Groot detayı

Avengers Infinity War filminde Thor ile bağlantılı ufak bir detay Marvel hayranlarının kafasını karıştırıyordu. Sonunda bu sorunun yanıtı netlik kazandı.

Bildiğiniz gibi Thor Ragnarok filminde Hela, Mjölnir’i paramparça etti ve Thor’u silahsız bıraktı. Avengers Infinity War’da onun Rocket Raccoon ve Groot ile ufak bir seyahat yapmasına şahit olduk. Eitri’in yardımıyla Stormbreaker yapıldı. Fakat son ana kadar bu silahın büyük bir eksiği vardı. Onu da Groot kendisinden bir parça vererek tamamladı. Bu sayede Thor çok daha güçlü bir silaha kavuşmuş oldu. Avengers Infinity War’un finalinde Thanos amacına ulaştı ve sonsuzluk taşları yardımıyla evrenin yarısını yok etti. Bu süreçte toz bulutuna dönüşen kahramanlardan biri de Groot oldu. Hayranlar onun ortadan kaybolmasının ardından Stormbreaker‘ın sapsız kalmasını bekliyordu. Ancak Avengers Endgame’de böyle bir problemle karşılaşmadık. Elbette bu durum hayranların kafasını fazlasıyla karıştırdı. Bu problemin yanıtı ise ilk Guardians of the Galaxy filminin finalinde gizliydi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Thor ve Groot sorusunun yanıtı

Hatırlarsanız ilk Guardians of the Galaxy filminde Groot arkadaşlarını korumak için çabalamış ve kendini feda etmişti. Ondan geriye kalan parçalar bir araya getirilerek bebek Groot elde edildi. Ardından ortaya çıkan karakterin önceki Groot ile aynı kişi olmadığını öğrendik. Yani bir Groot gitti. Ondan kalanlarla yeni bir kahraman doğdu. Bu sebeple Groot kendisinden bir parça kesip Stormbreaker’ı tamamladığında artık o parça Groot’a ait olmuyor. Bunu bir meyvenin çekirdeğini ekerek yeni bir meyve elde etmek gibi düşünebilirsiniz. Bu sebeple Stormbreaker Groot ile ortadan kaybolmamış oldu.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi

İLGİLİ HABERLER