reklamı kapat

POPÜLER

Thor

Marvel’ın sonradan vazgeçtiği Thor kararı

Marvel stüdyolarının Avengers Infinity War döneminde Thor ‘un dış görünüşüyle bağlantılı bir karar aldığı ancak sonradan bu karardan vazgeçtiği ortaya çıktı.

Thor‘un hayaranlarının iyi bildiği üzere karakter son yıllarda büyük bir değişim yaşadı. Çok sevdiği ailesini kaybetmesi yetmezmiş gibi güçlerinde de değişimler oldu. Görünüşünde de büyük farklılıklarla karşılaştık. Tüm bu değişimlerin kaynağı ise Taika Waititi‘nin yönettiği Thor Ragnarok filmi olmuştu. Kahramanımız bu yapımda ablası Hela’ya karşı mücadele verirken gözlerinden birini kaybetmişti. Bu sebeple göz bandı kullanmaya başlamıştı. Avengers Infinity War’da ise kaybettiği gözünün yerine mekanik bir göz koyarak problemi çözmüş oldu. Fakat Marvel‘ın bu göz konusundaki planları başlangıçta çok farklıydı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avengers Infinity War filminde Thor değişikliği

The Art of Avengers Endgame isimli kitapta Marvel stüdyoları için çalışan sanatçılarsan biri olan Wesley Burt, Thor’la bağlantılı farklı düşünceleri olduğunu açıkladı. Bu düşünceleri şu sözlerle özetledi: “Avengers Infinity War senaryosunun bu aşamasında Thor’un mekanik gözüne dair herhangi bir plan yoktu. Bu yüzden onun görünüşünü tasarlarken göz bandı veya koyu renkli güneş gözlükleri kullanıyorduk.”

Marvel stüdyoları ne zaman Thor karakterine mekanik bir göz verme kararı aldı veya bu kararın arkasında nasıl bir neden yatıyor, bilmiyoruz. Fakat göz bandı kullanan Thor’un çok daha bilge bir havası olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home filminin görsel efektleri