reklamı kapat

POPÜLER

Game of Thrones

Game of Thrones mücadelesinde Bran Stark’ın gizli rolü

Game of Thrones final sezonunun en merak edilen mücadelesi Winterfell’de ak gezenlere karşı verilen savaştı. Bu mücadelede Bran Stark’ın gizli bir rolü olduğu ortaya çıktı.

Final sezonunda herkes ak gezenlere karşı mücadelenin nasıl olacağını merak ediyordu. Bu hayati savaş The Long Night isimli bölümde yaşandı. Çok karanlık olmasıyla eleştirilen bu bölümde Bran Stark’ın hiçbir şey yapmamış olması herkesin dilindeydi. Onun sadece oturup Gece Kralı‘nı beklediği düşünülüyordu. Insider‘ın haberine göre işin aslı çok farklıydı. Bu durum Los Angeles’taki Writers Guild Foundation Shavelson-Webb Library’de yer alan Game of Thrones final sezonu senaryosu sayesinde ortaya çıktı. Normalde senaryoda yer alan önemli Bran Stark sahnelerinin bölümde kullanılmadığı anlaşılmış oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Game of Thrones senaryosundaki Bran Stark detayları

Dizinin final sezonu senaryosunda Bran Stark ak gezenlere karşı verilen mücadelede önemli bir rol üstleniyordu. Onun devasa bir grup kuzgunu kontrol ettiği söyleniyor. Onun kontrolündeki kuzgunların Winterfell‘in dört bir yanını sardığı söyleniyor. Onun sayesinde Winterfell’in her yanını gözlemek mümkün oluyordu. Ayrıca Bran Stark’ın fiziksel olarak olmasa da tıpkı Jon ve Daenarys gibi havadan mücadele verdiği anlaşılıyor. Böylece bir kez daha Bran Stark’ın yaşanan her şeyden haberdar olması mümkün olacaktı.

Yayınlanan bölümde ise Bran Stark ve kuzgunlarına dair hiçbir şey yer almıyordu. Ekibin sonradan bu detaylardan tamamen vazgeçtiği anlaşılıyor. Bu sebeple bölüm boyunca Bran hiçbir şey yapmadan Gece Kralı’nın gelmesini bekliyormuş gibi bir izlenim oluşuyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı