reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold katlanabilir telefon

Samsung’dan şaşırtıcı katlanabilir telefon Galaxy Fold başarısı

Samsung, kısa süre önce katlanabilir telefon Galaxy Fold ile Çin merkezli şaşırtıcı bir başarıya imza attı. Model inanılmaz talep gördü.

Advertisement

Samsung Galaxy Fold, geçtiğimiz saatlerde Çin merkezli olarak da satışa sunuldu. Çin pazarına yaklaşık olarak tam 2.293 dolardan giren telefon, bu aşırı yüksek fiyatına rağmen ilk stoğunu sadece 5 dakika içerisinde tüketmeyi başardı. Burada toplam kaç tane satış yapıldığını aktarmayan şirket, ilk halinde yaşanan ekran sorunlarıyla geri plana düşen telefonunun satışlarından fazlasıyla memnun görünüyor. Global olarak 500 bin adet satışı geçtiğimiz ay geçen Galaxy Fold, devasa Çin pazarıyla beraber bu sayıyı daha yukarılara (600 bin geçilecek gibi görünüyor) taşıyacak gibi görünüyor. 2020’de çok daha fazla katlanabilir telefon satmak isteyen Samsung, bunun için en az iki yeni telefon geliştiriyor. Bunlardan birisinin Galaxy Fold gibi olduğu, diğerinin ise dikey katlanabilir yapıyı benimsediği aktarılıyor.

Samsung Galaxy Fold katlanabilir telefon

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çin’de satılan Samsung Galaxy Fold şu özelliklere sahip

Model artık bildiğiniz üzere 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekrana sahip. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, 12 GB RAM ile geliyor. Katlanabilir telefonun arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Fold’un içerisinde 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunurken, modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor. 4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi sunuluyor.

Bu model Çin’de satılan tek Samsung imzalı katlanabilir telefon da olmayacak. Kısa süre önce ortaya çıktığı kadarıyla Samsung W20 5G modeli de Çin pazarına 19 Kasım itibariyle geliyor. Bu modelin Galaxy Fold ile aynı göründüğü ancak gücünü  Snapdragon 855 Plus işlemciden aldığı aktarılıyor. Ayrıca bu modelde 5G bağlantı desteği de aktif olarak yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin kamera konusunda çok iddialı yeni modeli