reklamı kapat

POPÜLER

Spider-Man Far From Home’da fark edilmeyen Avengers detayı

Spider-Man Far From Home filminde fark ettiklerimizin dışında bir Avengers detayının daha olduğu ortaya çıktı. Üstelik bu göndermenin temeli kahramanlarımızın ilk filmine dayanıyor.

Aslında Far From Home fazlasıyla Avengers Endgame’in etkilerini hissettiğimiz bir hikayeye sahipti. Ortadan kaybolanların beş sene sonra geri dönmesi ve kendini feda eden kahramanların arkasında bıraktığı o büyük üzüntü fazlasıyla hissediliyordu. Özellikle Peter Parker‘ın Tony Stark’a yakınlığı ve onu kaybetmiş olmasının acısını derinden hissettik. Fakat Spider-Man Far From Home’un Marvel Sinematik Evreni bağlantıları zannettiğimizden çok daha derin. Bunun en önemli sebebi ise kahramanımızın New York’ta yaşıyor olması.

New York’taki Avengers heykeli

Spider-Man Far From Home’da Örümcek Adam’ın New York sokaklarında olduğu sahnelerden birinde Avengers kahramanları için hazırlanan heykel görülüyor. Fonda inşaat görülen binanın eski Stark kulesi olduğunu düşünüyoruz. The Avengers’taki büyük mücadele de tam olarak burada verilmişti. Loki‘nin emrindeki chitauri ordusu kulenin tepesinden dünyaya giriş yapıyordu. Durumun düzeltilemeyeceğini düşünen konsey New York’a nükleer bomba gönderme kararı almıştı. Tony Stark ise bombayı chitauri ordusunun ana gemisine gönderip portalı kapatarak herkesi kurtarmıştı. İşte bu büyük zafer anısına Avengers ekibinin heykelinin dikildiğini görüyoruz. Kahramanlarımız daha sonra Civil War dönemi sorunlarını yaşasa da, Avengers Endgame sonrası tüm kahramanların itibarı iade edilmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi