reklamı kapat

POPÜLER

Bran Stark

Game of Thrones finali sonrası Bran Stark teorisi

Uzun bir bekleyişin ardından Game of Thrones finaliyle birlikte Westeros’un kaderi kesinlik kazandı. Fakat yaşananlarda Bran Stark ‘ın rolü sandığımızdan çok daha büyük olabilir.

Normalde Game of Thrones’un finalinden önce yayınlanan bölümlerde Bran Stark’ın sadece geçmişi görebildiği ve geleceğe dair net bir fikri olmadığı bilgisini elde etmiştik. Fakat finalde Westeros’un lord ve leydileri kral seçmeye çalışırken onun sarf ettiği “Bunca yolu neden geldim sanıyorsun?” cümlesi hayranların kafasında yeni soru işaretleri yarattı. Bunun üzerine üç gözlü kuzgunun yeteneklerinin sandığımızdan çok daha kapsamlı olabileceğine dair yeni bir teori ortaya atıldı.

Bran Stark ve gizli yetenekleri

Hatırlarsanız Bran dördüncü sezonu üç gözlü kuzgundan eğitim alarak geçirmiş ve yeteneklerini öğrenmişti. Üç gözlü kuzgun ona geçmişi gözlemleyebileceğini ama müdahale edemeyeceğini söylemişti. Buna rağmen Bran’in babasının genç haline seslendiğini ve duyulduğunu görmüştük. Daha ilk sezonda Bran’in geleceği görmeye dair yetenekleri olabileceğine dair ipuçları yer alıyordu. Örneğin Ned Stark’ın öleceğini ve Theon Greyjoy’un Winterfell’e saldıracağını bu olaylar yaşanmadan görmüştü. Elbette gördüklerini bu kadar net bir şekilde yorumlayamamıştı. Örneğin “deniz Winterfell’e geliyordu” kehanetinin Theon Greyjoy ile bağlantısını anlayacak kadar yeteneklerine hakim değildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tüm bu detaylardan sonra teori şunu diyor: Bran Stark sadece geçmişi değil, geleceği de görebiliyor. Bu sayede gördüğü ipuçları doğrultusunda geleceği şekillendirmeye başladığı tahmin ediliyor. Yaptığı kapsamlı plan doğrultusunda kral olmasının bir tesadüf olmadığı, Bran Stark’ın uzun zamandır gerçekleştirmeye çalıştığı bir plan olduğu sonucu çıkıyor.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı