reklamı kapat

POPÜLER

black widow

Avengers Endgame senaristlerinin yalanladığı Black Widow söylentisi

Marvel hayranları Avengers Endgame filminde gördükleri ufak detaylardan geleceğe dair ipucu çıkartmaya çalışıyor. Fakat filmdeki Black Widow detayının zannedildiği gibi bir gönderme olmadığı anlaşıldı.

Kısaca özet geçmek gerekirse Avengers Endgame’de Natasha Romanoff ve Steve Rogers’ın beş sene sonra ofiste baş başa konuştuğu sahnede ufak bir detay yer alıyor. Sahnenin genel çekim anlarından birinde Natasha’nın bale ayakkabıları kenarda görülüyor. İşte bu ufak detay Marvel hayranları tarafından Black Widow filmi göndermesi olarak yorumlanmıştı. Yaşananların ve bu ufak detayların onun solo filmini şekillendireceği düşünülüyordu. Fakat Endgame’in senaristleri Christopher Markus ve Stephen McFeely bu detayın solo film projesiyle bağlantılı olmadığını açıkladı.

Black Widow belirsizliği

“Avengers Endgame’i kaleme alırken solo filmin kesin olarak çekileceğinin farkında değildik. Daha sona proje netlik kazandı ama kimse bize ‘şunu yapalım’ demedi. Bizim amacımız onun kendine bir amaç, bir aile bulduğunu ve bu aile için her şeyi feda etmeye hazır olduğunu göstermekti. Filmdeki en güçlü karakterdi. Captain America bile şüphe duymaya başladığında o inancından vazgeçmiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Buradan anlıyoruz ki Avengers Endgame’de gördüğümüz Black Widow detaylarından hiçbiri bilinçli olarak filme eklenmedi. Yani amaç solo film projesine temel oluşturmak veya gönderme yapmak değildi. Bu da Cate Shortland‘ın solo filmi istediği gibi şekillendirmekte özgür olduğunu ortaya koyuyor. Bir yandan devamlılık konusunda çok başarılı olan Marvel stüdyolarının bile her detayı planlamadığını anlamamızı sağlıyor.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Avengers Endgame sahnesi