reklamı kapat

POPÜLER

Black Widow

Avengers Endgame’deki büyük Black Widow eksikliğinin sebebi

Avengers Endgame filminin en büyük eksikliklerinden biri Black Widow karakteri için bir cenaze düzenlememesi olmuştu. Bu kararın arkasından bambaşka bir sebep çıktı.

Bildiğiniz gibi Avengers Endgame‘deki galibiyetin kazanılması Black Widow’un kendini feda etmesiyle mümkün oldu. Bu sayede Avengers ekibi ruh taşını ele geçirip tüm sonsuzluk taşlarını bir araya getirmiş oldu. Sonsuzluk eldivenini kullanarak herkesi geri döndürmek ve Thanos‘u yok etmek de mümkün hale geldi. Thanos’u yok eden Iron Man filmin finalinde büyük bir cenaze töreniyle uğurlandı. Fakat Natasha Romanoff‘a aynı şekilde veda etmek mümkün olmadı. Bunun sebebini açıklayan filmin yönetmenlerinden Joe Russo oldu.

Black Widow filminin önemi

“İzleyicilerimiz Black Widow’un neden Tony Stark gibi bir cenazeye sahip olmadığını merak ediyor. Çünkü Iron Man’in Avengers Endgame sonrasında kendi filmi olmayacak. Tony Stark’ın hikayesi bitti. Fakat Natasha Romanoff’un kendi solo filmi olacak. Marvel Sinematik Evreni’nde artık sadece ileriye gitmiyoruz, geçmişe dönen işler de çekiyoruz. Natasha Romanoff’un hikayesi bitmedi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joe Russo‘nun açıklamasına bakılırsa Black Widow ‘a kendi solo filmi vesilesiyle veda edeceğiz. Elbette geçmişte geçen bir filmde bunun nasıl mümkün olacağı büyük merak konusu. Bu sözlerin ardından Cate Shortland’ın yöneteceği filmin bir şekilde günümüze bağlanacağını düşünmeden edemiyoruz. Bakalım bu tahminler doğru çıkacak mı.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı